YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincanlı esnaftan örnek davranış
Erzincanlı esnaftan örnek davranış
12 Aralık 2012 12:09
Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde lokanta yaptıracağı alanda bulunan 3 çam ağacını kesmek yerine lokantanın içerisinden geçirerek koruyan işletmeci, ağaç sevgisiyle örnek oluyor.

Lokantanın sahibi Ali Başgöl (42), AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 19 yıldır kebapçılık yaptığını, Üzümlü Belediyesi'nden kiraladığı alana 47 metrekarelik yeni bir lokanta yaptırmak istediğini söyledi.

Lokanta yapacağı alanda yaklaşık 50 yıllık oldukları bildirilen 3 çam ağacı bulunduğunu ifade eden Başgöl, ağaçları kesmeyip, onlarla birlikte kurabileceği bir işletme için proje hazırlattırdığını belirtti.

Başgöl, hazırlanan proje sayesinde yaklaşık 100 bin liralık harcamayla hem ağaçları koruduğunu hem de yeni iş yerine kavuştuğunu anlattı. Lokantaya gelen müşterilerin ağaçlara ilgi gösterdiğini ve kendisini kutladığını dile getiren Başgöl, ağaçların işletmeye farklı bir hava kattığını kaydetti.

Ağaçlardan ikisinin iş yerinin içerisinden birinin de dışarıda çatının içerisinden geçtiğini belirten Başgöl, ağaçların önüne farklı bir görüntü oluşturması için LCD televizyon yerleştirdiğini bildirdi.

Müşterilerden Ahmet Akkaş, ağaçların kesilmeyerek bu şekilde korunmasının örnek bir davranış olduğunu ifade ederek, ''Daha önce içerisinden ağaç geçen bir yer görmedim. Ustamızın böyle düşünmesi çok güzel'' dedi.
 
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler