YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da tehlikeli gerginlik
Edirne'de gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen Erzincan Gençlik Derneği Üyelerine vatandaşlar tepki gösterince hareketleri dakikalar yaşandı
Erzincan'da tehlikeli gerginlik
17 Ocak 2010 / 14:18 Güncelleme: 17 Ocak 2010 / 14:30

Erzincan Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapan Erzincan Gençlik Derneği üyelerine saldırmak isteyen vatandaşları polis engelledi.  

Erzincan Gençlik Derneği üyesi 5-6 kişilik gurup öğlen saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaparak Edirne'de gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyerek ABD aleyhine slogan attı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 300 polis görev aldı. Çevik kuvvet biriminin yanı sıra polis panzerinin de hazır bulunduğu alanda, basın açıklaması yaptıktan sonra polis barikatının içinden çıkarak dağılmak isteyen gençlik derneği üyelerine vatandaşlar saldırmak isteyince gergin dakikalar yaşandı. Fevzi Paşa Caddesi'nde ilerleyen gurup üyelerinin ardından yürüyen öfkeli kalabalık, bir süre sonra polisin müdahalesi ile durduruldu. Çevik kuvvet polisleri ile vatandaşlar arasında kısa süre gerginlik yaşandı. Polis panzerinden yapılan uyarı anonsuna rağmen vatandaşlar bir süre daha dağılmadı. Kent merkezinde gerginlik sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler