YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da sporcunun feci ölümü
Erzincan'da sporcunun feci ölümü
21 Temmuz 2015 22:03
Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 37'ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları etkinliğinin ikinci gününde, Doğa Sporları Festivaline katılan Amerikalı 'yarasa adam'lardan biri, Base Jump yaparken yere çakıldı.

Erzincan’ın Kemaliye İlçesinde düzenlenen Uluslararası Doğa Sporları Festivaline katılan Amerikalı 'yarasa adam'lardan biri, Base Jump yaparken, paraşüt ipinin bacaklarına dolanması yüzünden düşerek öldü.

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 37'ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları etkinliğinin ikinci gününde, Türkiye'de ilk kez Wingsuit Exit atlayışında dağdan kendilerini boşluğa bırakan Amerikalı 'yarasa adamlar' yaklaşık 200 kilometre hıza ulaştıktan sonra paraşütlerini açıp Fırat'ın kolu Karasu'ya iniş yaptı.

Saat 17.00 sıralarında bu kez Karanlık kanyona geçen yabancı sporcular, burada Buse Jump atlayışı yaptı. Henüz kimliği belirlenemeyen Amerikalı sporculardan biri paraşütün bacaklarına dolaşması sonucu Karasu'ya düştü ve öldü. Tekne ile Karasu Nehrinden alınan sporcunun cenazesi, daha sonra ambulansla Kemaliye Devlet Hastanesine götürüldü. Yetkililer olayı doğruladı, ama sporcunun kimliğinin henüz belirlenemediğini bildirdiler.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler