YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da babadan öğretmene dayak
Erzincan da bir lisede baba ile oğlu tartışırken ortamı sakinleştirmek için araya giren din kültürü öğretmeni dayak yedi.
Erzincan'da babadan öğretmene dayak
19 Mayıs 2015 / 20:00 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 21:24

Olay, geçtiğimiz 16 Mayıs günü Ordu Caddesi'ndeki Mesleki ve Teknik AnadoluLisesi'nde meydana geldi. Baba Erkan U., 10'uncu sınıf öğrencisi oğlu S.U.'nun okuluna gitti. Oğluyla koridorda konuşan baba, bir süre sonra S.U.'ya bağırıp üzerine yürümeye başladı. Bunu gören Din Kültürü öğretmeni Bayram Çelik, babanın koluna girerek konuşup sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada veli Erkan U., öğretmenin boğazını sıkarak , göğsüne vurup yere düşürdü. Okuldaki öğretmenler kızgın veliye tepki gösterirken yaşanan olay okulun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Saldırıyı kınadılar

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Nebi Gül ve çeşitli STK'lar Mesleki Anadolu ve Teknik Anadolu Lisesi önünde biraraya gelerek öğretmene yapılan saldırıyı kınadı. Nebi Gül, "Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum. sözünün aksine öğretmenler artık bir harf öğrettiklerinin kölesi haline gelmiştir. Kölelik öylesine büyük boyuta ulaştı ki severek kucakladığımız, özveri ile eğitip yetiştirdiğimiz kıymetli öğrencilerimiz ve ebeveynleri tarafından horlanmak, hırpalanmak, aşağılanmak, dövülmek sıradan bir hal aldı" dedi.

Saldırgan hak ettiği cezayı almalıdır

Nebi Gül açıklamasına devam ederek şöyle konuştu, "Bugün gelinen noktada öğretmene saygı sorunu en temel meselemiz olmuştur. Saldırganın hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız. Kamu çalışanının uğradığı şiddete seyirci kalınmasın. Caydırıcı nitelik taşımayan cezalar suçluya cesaret veriyor. Toplum vicdanını yaralıyor. Yargıçlarımızda meseleye bu açıdan bakmalıdır. Bu saldırıyı kınıyoruz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler