YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da alevli gece
Erzincan'da alevli gece
08 Ocak 2012 10:01
Erzincan'da kimyasal maddelerle dolu bir depoda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 15 itfaiye aracıyla müdahale edilen yangında maddi hasar meydana geldi.

Erzincan'da sanayi sitesinde depo olarak kullanılan bir iş yerinde çıkan yangın, maddi hasara yol açtı.

Alınan bilgiye göre, Mengüceli Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi 1. Sokak'ta Yakup Sekman'a ait kolonya ve parfüm şişelerinin yanı sıra kozmetik esaslı kimyasal maddelerin bulunduğu depoda gece saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangına, Erzincan Belediyesi'nin 4 itfaiye aracı, 2 arozöz ve vidanjörünün yanı sıra 3. Ordu Komutanlığı, belde ve ilçelerin itfaiye araçları ile Devlet Hava Meydanları'nın köpüklü itfaiye aracından oluşan 15 araçla müdahale edildi.

İş yerinin yanındaki kereste atölyesine de sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmalarının ardından söndürüldü.

Maddi hasara yol açan yangına müdahale ederken dumandan etkilenen Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürü Sami Karakaş ile itfaiye erleri Eyüp Aka ve Mustafa Polat, Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yangının duyulmasının ardından yeni sanayi sitesinde iş yeri bulunan çok sayıda vatandaş da, yangın alanına geldi. Cep telefonlarının kameralarıyla yangını görüntülemeye çalışan vatandaşlar, zaman zaman yaşanan patlamalar sebebiyle çevik kuvvet ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve Erzincan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel de söndürme çalışmalarını izledi.

Belediye Başkanı Yüksel Çakır, iş yerinin kozmetik deposu olması sebebiyle yangının kontrol altına alınması sürecinin uzadığını, zaman zaman yaşanan patlamalar sebebiyle de yangın söndürme faaliyetlerinin sekteye uğradığını belirterek, yapılan yerinde müdahale sebebiyle facianın eşiğinden dönüldüğünü ifade etti.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler