YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da ağlatan tatbikat
Erzincan Emniyet Müdürlüğü Çevik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim tatbikatı gerçeği aratmadı.
Erzincan'da ağlatan tatbikat
20 Kasım 2009 / 21:43 Güncelleme: 20 Kasım 2009 / 21:43

Tatbikatı izlemeye gelen emniyet müdürü başta olmak üzere şube müdürleri ve gazeteciler atılan gaz bombalarından etkilenince zor anlar yaşadılar.

   
 

İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Şube Müdürlüğü tarafından Terzibaba Mezarlığı altındaki futbol sahalarından eğitim tatbikatı düzenlendi. Çevik şubede görevli 55 polisin yanı sıra eylemci rolüyle tatbikata katılan 100'ün üzerinde Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi toplumsal olaylarda yaşananlar uygulamalı olarak gösterildi. 
 

Polis panzerinin hazır bulunduğu tatbikata Erzincan Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz beraberindeki şube müdürleri ile birlikte katıldı. Çevik polis timinin gösterisi ile başlayan tatbikatta eylemci gurup olarak görev olan PMYO öğrencileri sloganlar atarak polise karşı koydular. Taş ve sopaların yanı sıra polise Molotof atan eylemcilere çevik polislerin müdahalesi kısa sürdü. Eylemcilerin üzerlerine atılan gaz bombası rüzgarın etkisiyle tatbikatı izleyen emniyet müdürü ve şube müdürlerinin üzerine gidince Emniyet Müdürü Oğuz ve beraberindekiler zor anlar yaşadı.

Tatbikatı görüntülemek isteyen gazetecilerin de etkilendiği tatbikatın gerçeği aratmadığını ifade eden Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz; " Arkadaşlarımızın geldikleri seviyeyi görmek istedik bugün. Gördüğünüz gibi gerçeği aratmadı. Sizlerinde, bizlerinde gözleri yaşardı" dedi. 
 

Tatbikatın son bölümünde ise alanda lastik yakan ve taş atan eylemci guruba polis panzeri ile müdahale edildi. Ardından izinsiz oturma eylemini canlandıran PMYO öğrencileri çevik kuvvet polislerince gözaltına alınarak otobüslere bindirildi. 
 

Tatbikat PMYO öğrencilerinin çevik kuvvet polislerine alkışlı tezahüratları ile sona erdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler