YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermeni okulunda yangın paniği
Ermeni okulunda yangın paniği
23 Ocak 2014 16:38
Fatih’te Özel Levon Vartuhyan Ermeni İlköğretim Okulu’nun bitişiğindeki barakada çıkan yangına kadın öğretmenler hortumla müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Topkapı Kaleiçi’ndeki Özel Levon Vartuhyan Ermeni İlköğretim Okulu’nun hemen bitişiğinde bulunan bir barakada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kağıt toplayarak geçimini sağlayan 4 kadının kaldığı barakada çıkan yangın nedeniyle okul dumanla kaplandı. Bunun üzerine okulda okuyan 86 öğrenci hemen bahçeye çıkartıldı.

Bu sırada okulun öğretmenleri ellerine geçirdikleri hortumlarla yangına müdahale etmeye başladı. Yangını söndürmeye çalışan kadın öğretmenler, olup bitenleri izleyen vatandaşlara ise tepki gösterdi. Bunun üzerine bir genç eline geçirdiği hortumla yangına müdahale etmek istedi. Ancak suyun az akması nedeniyle çabası işe yaramadı. Yangın sırasında küçük çaplı patlamalar da yaşandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

İtfaiyenin gelmesiyle hortumları bırakan öğretmenler, bahçede korku dolu gözlerle olan biteni izleyen öğrencilerin yanına gitti. Bahçedeki bekleyen öğrencilerden bazılarının korkudan öğretmenlerine sarıldığı görüldü. Okuldan çıkartılan öğrenciler, yakınlarda bulunan kiliseye götürüldü. Bu sırada bazı öğrencilerin dumandan etkilenmemek için ağızlarını kapattıkları görüldü.

İsmini vermek istemeyen okul müdüresi, “Bizim herhangi bir sıkıntımız yok. Ancak içerisi duman doldu. Çocuklar etkilenmesin diye onları güvenli bir yere alıyoruz. Öğrenciler yarım saat sonra tekrar geri gelecek. Biz hortumlarımızla yangına müdahale ettik. En azından okula sıçramasını engellemeye çalıştık. Ama o sırada biz de dumandan etkilendik. Okulda 86 öğrencimiz var. Herhangi bir şeyimiz yok” dedi.Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, barakadan yükselen alevlerin hemen yakınında bulunan dernek binasına ulaşmasını da engelledi. Yangınla ilgili inceleme sürüyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler