YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erken evlilik ölüm getirdi
Çocuk yaşta evlendirilen Tanse M. hayatının baharında yaşama gözlerini yumdu üstelik ardında minicik bir bebek bırakarak. Akciğer kanseri olan küçük anne üstüne üstlük bir de hamile kalınca tedavisi imkansızlaştı hayatını kaybetti
Erken evlilik ölüm getirdi
22 Ekim 2010 / 18:08 Güncelleme: 22 Ekim 2010 / 18:08

Şanlıurfa'da 15 yaşında dini nikah ile evlendirilen akciğer kanseri genç kız, doğum sonrası hayatını kaybedince, doktorlar, yeni doğan bebeği için adeta seferber oldu. Ablasının ölüm haberini alan genç ise polis aracına yaslanarak adeta yürekleri dağladı. 
 

Akciğer kanseri olduğu ve düşük yapma riski saplanan Tanse M., hastanede hemen doğum için ameliyata alındı. Doktorların büyük uğraşları sonucu sezaryenle doğumu gerçekleşti; fakat anne Tanse M. hayatını kaybetti.

Kızlarının öldüğü haberini alan aile yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirirken, genç kızın erkek kardeşi ablasının ölümüne dayanamayarak, polis aracına yaslanıp adeta yürekleri dağladı.

Genç kızın cenazesi otopsisi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yeni doğum ünitesinde bulunan ve 2 kilo 400 gram olarak dünyaya gözlerini açan bebek için ise Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde bulunan uzman doktorlar ve hemşireler seferber oldu. Bebeği yaşatmak için gece gündüz çalışan hastane yetkilileri, çocuğun sağlık durumunun giderek iyiye gittiğini belirtti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler