YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın mitingi öncesi 20 gözaltı
Erdoğan'ın mitingi öncesi 20 gözaltı
17 Mart 2014 16:40
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın miting yapacağı İstasyon Meydanı'na protesto için girmek istedikleri ileri sürülen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 20 kişi gözaltına alındı.

Polisle, TGB'li gençler arasında ilginç diyaloglar yaşandı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Aydın'daki mitinginde protesto etmek istediği belirtilen TGB üyesi yaklaşık 20 kişilik grup, mitingin yapılacağı alana girmek istedi. Ancak, polis izin vermedi. Grup ile polis arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Kendilerini meydana almayan polislere evlerine gitmek için meydandan geçmek zorunda olduğunu belirten gençler, polisi yine ikna edemeyince bu defa "Biz de AKP'liyiz" diyerek, "Hepimiz Tayyip'iz" yazılı bant taktı. Ancak, yine meydana girmeyi başaramadı. Bunun üzerine bir emniyet müdürü, gençlere, "Bugüne kadar size her konuda yardımcı oldum. Sabah neler yaptınız gördük. Bugünden sonra farklı bir Aydın polisi göreceksiniz. Hepiniz öğrencisiniz. Bugüne kadar hep alttan aldık. İşlem yapsaydık şimdi siz okuyor olmazdınız" dedi.

"Başbakan Aydılılar'a seslenmeye geldi. Bizde Aydınlıyız, mitinge girmek istiyoruz" diyen TKP'li gençlerden birinin Başbakanı kastedip, `O'nu koruyorsunuz. AK Parti'nin polisisiniz' demesi üzerine emniyet müdürü, "Onu korumuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı koruyorum. Benim, siyasi görüşüm olmaz. Sevseniz de sevmeseniz de bu ülkenin başbakanıdır" diye yanıt verip, kendisine uzatılan "Hepimiz Tayyip'iz" yazılı bantı da almadı. İkna çabalarının sonuçsuz kalması üzerine Çevik Kuvvet ekibi, grubun etrafını sarıp, 20 TGB'li genci, yaka paça gözaltına aldı.

TGB'liler üst geçide 'Hazır mıısn Tayyip' pankartı astı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, miting için Aydın’a gelmesine saatler kala bir grup Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi, üst geçide 'Hazır mısın Tayyip' yazılı pankart astı. İstasyon Meydanı’nda bugün saat 12.00’de, halka seslenecek olan Başbakan’ın gelişi öncesinde polis alarma geçti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı şehirde, bir grup TGB üyesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kente giriş yapacağı Aydın- İzmir Karayolu Yeni Dörtyol Kavşağı yakınındaki ESKO üst geçidine, 'Hazır mısın Tayyipö yazılı pankart asıp, kaçtı. Pankart, polis tarafından toplandı. Polis, pankartı asan kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler