YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Osmangazi köprüsü bayramda ücretsiz olacak
Osmangazi Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla açıldı. Erdoğan, "İnşallah Osmangazi Köprüsü bayram sonuna kadar ücretsiz olarak halkımızın hizmetinde olacaktır"dedi.
Erdoğan: Osmangazi köprüsü bayramda ücretsiz olacak
30 Haziran 2016 / 19:00 Güncelleme: 30 Haziran 2016 / 20:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Böyle anlamlı bir akşamda sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önceki akşam meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize baş sağlığı temenni ediyorum. Biz gerektiğinde acılarımızı bal eylemeyi bilen bir milletiz. Buna karşılık çok iyi biliyoruz ki bizi terörle, bölgemizdeki krizlerle tehdit edenler aynı derecede dayanıklı, aynı derecede metanetli değildir.

Terör eninde sonunda dönüp kendini tutan eli sokan bir akrep gibidir çünkü karakteri budur, cibiliyeti budur. Bugün bizim ülkemizde patlayan bombalar, yarın mutlaka onları ülkemize gönderenlerin ellerinde de infilak edecektir. Biz hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın, terörü, terör örgütlerini, teröristleri topyekun reddeden bir ülkeyiz. Aynı onurlu tavrı diğer devletlerden de bekliyoruz. Rabbim milletime bir daha böyle acılar yaşatmasın diyorum.

Ülkemizde bir yandan gerçekten çok güzel, çok sevindirici gelişmeler yaşanırken, diğer yandan da maalesef terör örgütlerinin insanlık dışı eylemleri sürüyor. Bölücü terör örgütü PKK bir yandan, YPG bir yandan, DAEŞ denilen karanlık örgüt diğer yandan, irili ufaklı başka örgütler öte taraftan, tasmalarını ellerinde tutan güçler tarafından ülkemizin üzerine salıverilmiştir. Biz bu maşa örgütlerin de onları üzerimize salanların da amaçlarını gayet iyi biliyoruz.

Güneydoğu, Doğu, şu terör belasından arındırıldığında oralarda da çok ciddi bir sıçramanın olacağını, olduğunu göreceksiniz. Bu bakımdan, en avantajlı yerlerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz olduğunu düşünüyorum. Türkiye, terör meselesinin üstesinden geldiğinde bu bölgelerimizde çok hızlı bir büyüme bekliyorum. Hatta daha da ileri giderek, terörün sırf bu amaçla tahrik edildiğini, canlı tutulduğunu düşünüyorum.

Rusya ve İsrail ile başlattığımız yeni dönemin sadece ülkelerimiz arasında değil, bölgemizde de hayırlı gelişmelerin habercisi olmasını temenni ediyorum. Türkiye tüm ilişkilerinde sadece kendi kazancını gözeten değil karşılıklı olarak, 'kazan-kazan' esasına dayalı olarak bu dayanışmayı inşallah gerçekleştiren bir ülkedir.

Şimdi gündemimizde ne var biliyor musunuz? Ne olabilir? Evet, Çanakkale 1915 Köprüsü var.
İnşallah Osmangazi Köprüsü bayram sonuna kadar ücretsiz olarak halkımızın hizmetinde olacaktır ve ben girişimci firmalarımızın bu jesti, aynı zamanda, inşallah bu köprümüzün sadakası olarak hayırlı olacak diyorum."

 // Efeege45
Hursit bey agziniza saglik hadi beyler gosterin boykotunuzu...
30 Haziran 2016 22:18
osman gaziyi boykot edelim.var mı babayiğit..
 // hursit dilaver
o aslan parçasının ismi aklıma gelmedi. hani CUMA NAMAZI İZNİNİ BOYKOT EDELİM demişti de, nerde solcu,laikçi, kemalistçi,CHPci,aydınlanmacı varsa cuma namazını boykot etmişti..muslimler de rahat cuma kılmıştı. şimdi aklıma geldi OSMAN GAZİ KÖPRUSUNU BOYKOT EDELİM VE KÖRFEZİ DOLAŞALIM.haydi, laikçiler,kemalistçiler,haşhaşiciler,tayyip beyin yaptığı köpruden nasıl geçeceksiniz. geçmeyin,eski yolu kullanın..hadi göreyim sizi aslan parçaları.size yakışır yani....
30 Haziran 2016 Perşembe 00:43
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler