YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Midyat'taki sığınmacı kamplarını ziyaret edecek
Erdoğan Midyat'taki sığınmacı kamplarını ziyaret edecek
18 Haziran 2015 13:06
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 20 Haziran'da "Dünya Mülteciler Günü" dolayısıyla Mardin'in Midyat ilçesinde Suriyeli ve Iraklıların konakladığı kampı ziyaret edeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Midyat'ın Akçakaya Mahallesi'nde 2 bin 378'ü Iraklı Ezidi ve 3 bin 47 Suriyelinin barındığı kampta 2 gün sonra gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili hazırlıklar sürüyor. 

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ile  birlikte Irak ve Suriyelilerin kaldığı kampta incelemede bulundu.

Vali Koçak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 20 Haziran'da "Dünya Mülteciler Günü" dolayısıyla beraberinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden Antonio Guterres ile Midyat'a geleceğini söyledi.

Kampı ziyaret edecek Erdoğan'ın burada düzenlenen iftar programına katılacağını belirten Koçak, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımız, 'Dünya Mülteciler Günü' dolayısıyla geleceği Midyat'ta Suriyeli ve Iraklıların kaldığı kampı ziyaret edecek. Ayrıca Midyat ilçesinde de çeşitli temasları olacak. Midyat'taki kampımızdan yabancılar övgüyle söz ediyor. Burası tartışmasız dünyanın en iyi hizmet veren kampıdır. Hem milletimizin gösterdiği misafirperverliğe, hem de devletimizin burada gösterdiği güçlü organizasyon kabiliyeti dolayısıyla bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler