YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Başika'daki Türkler birilerini rahatsız ediyor
Başika'da Türk askerinin varlığına yönelik konuşan Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti, istediğin zaman gelen istediğin zaman, 'çık dediğin zaman çıkan' bir ülke değildir." dedi.
Erdoğan: Başika'daki Türkler birilerini rahatsız ediyor
14 Ekim 2016 / 20:06 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 21:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da STK temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Türkiye 'çık dediğin zaman çıkan' bir ülke değil"

"Şuanda Başika'daki Türkler, birilerini rahatsız ediyor, kimi rahatsız ediyor? Irak'ın merkezi yönetimini. Niye rahatsız ediyor? İşte Ahmet Bey başbakanken bunlarla şuandaki başbakanla aynı masaya oturup oradan mesajları vermişlerdi ve beni de Cumhurbaşkanı olarak makamımda gelip ziyaret ettiğinde, bizi bizzat oraya davet etmek suretiyle terör örgütü DEAŞ'la mücadele noktasında bizden yardım isteyen kimdi? Bunlardı. Şimdi 'buradan çıkmalı' diyor, kusura bakma, Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti, istediğin zaman gelen istediğin zaman, 'çık dediğin zaman çıkan' bir ülke değildir.

"Bölgesine umut olan tek ülke Türkiye"

Yüzyıllardır aynı mescitte ibadet etmiş, aynı kıbleye yönelmiş, aynı dine, aynı kutsal kitaba, aynı peygambere inanan insanların arasına 'Şii-Sünni' diyerek kan ve husumet sokulmak isteniyor. İçimizi karartan bu manzara karşısında kendi vatandaşlarına, tüm mazlumlara ve bölgesine umut olan tek ülke Türkiye'dir.

FETÖ ile mücadelede yeni hazırlık

Biz şuanda yeni bir hazırlığın da içerisindeyiz. Bir çoklarını buraya görevli olanlardan, gidenler vesaire geri çağırıyoruz. Belli süre verilecek. Geldiler, geldiler gelmedikleri takdirde gereğini yapacağız. Çünkü bu vatanın evladı olan buraya gelir, bildiği doğrular neyse onları ilgili mercilere anlatır. Anlatmıyorsa o zaman da bedelini öder. Hiç olmazsa biz de 'bu bizim vatandaşımızdır' demeyiz. Yakalandığı yerde de gereğini yaparız.

Askeri liselerin kapatılması

Darbeciler bu askeri liselerden yetişmedi mi? Hala buradan yetişmeye devam mı etsinler? Adamlar tamamen FETO'culardan oluşan bir askeri lise oluşturmuş. Pensilvanya'daki örgüt liderinin talimatları doğrultusunda ülke yönetilemez. Buna müsaade edemeyiz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler