YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Epilepsi hastası adam kayıplara karıştı!
Epilepsi hastası adam kayıplara karıştı!
12 Haziran 2015 01:42
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde sabah saatlerinden evden çıkan epilepsi hastası yaşlı adamdan bir daha haber alınmadı. Yaşlı adamı bulmak için yaklaşık 5 kilometrelik alanda jandarma, UMKE, AFAD, itfaiye ve köylüler seferber oldu ancak sonuç alınamadı.

Olay Alaplı ilçesine bağlı Çiçekli Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 44 yıldır evden hiç dışarı çıkmayan 65 yaşındaki Murat Özkan bu sabah eşi tarlaya gidince arkasından oda çıktı. Köy içerisinde tanıdıkları ile bir süre sohbet eden yaşlı adam tarlada çalışan eşinin yanına gittiğini söyleyip ayrıldı. Eşi Havva Özkan öğlen saatlerinde eve döndüğünde eşini bulamayınca önce komşularına sordu, ardından da aramaya başladı.

Yaptığı aramalardan sonuç alamayan gözü yaşlı kadın durumu jandarmaya haber verdi.  Köye gelen jandarma ekipleri köylülerle birlikte çevrede arama yaptı. Epilepsi hastası yaşlı adam bulunamayınca Ereğli ve Alaplı Belediyesi İtfaiyesi, UMKE ve AFAD ekiplerinden yaşlı adamın bulunması için yardım istedi. Arama çalışmalarına Kdz. Ereğli Belediyesi’nde görevli arama kurtarma köpeği Afet’te katıldı. Yaklaşık 4 saat boyunca Köylüler ve diğer ekiplerden oluşan 150 kişi ile birlikte 5 kilometrelik ormanlık alan ile fındık tarlalarında yapılan aramalarda yaşlı adam bulunamadı. Ekipler havanın kararması ile birlikte arama çalışmalarına ara verdi.

Jandarma ekiplerinin eve geldiğini gören ve eşinin bulunduğunu zanneden Havva Özkan, aramalardan sonuç alınamadığını öğrenince ağlamaya başladı. Eşinin evden hiç çıkmadığını ve 44 yıldır ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyleyen Havva Özkan, jandarma komutanından eşinin bulunmasını istedi.

Eşinin 24 yaşından bu yana epilepsi hastası olduğunu belirten Havva Özkan “Yer yarıldı sanki içine girdi. Daha önce hiç evden kaybolmamıştı. İlk defa oldu. 45 sene bitti Nisan ayının on ikisinde. 24 yaşından beridir epilepsi hastası. Komşu eşimi saat 10.45 de görmüş. Benimle sıcak diyerek gelmek istemedi. Komşu ile konuşmuş. Ondan sonra ne olduysa oldu. Jandarma gitmeden her yeri aradık" diye konuştu.

Yaşlı adamın bulunması için AFAD koordinatörlüğünde jandarma, UMKE, itfaiye ekipleri ve köylülerle birlikte yarın sabahtan itibaren arama çalışmalarına yeniden başlanacağı öğrenildi.

 

İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler