YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelli genç kız hayali damatla evlendirildi
Engelli genç kız hayali damatla evlendirildi
22 Haziran 2015 07:04
Gelinlik giyme hayaliyle yanan down sendromlu genç kız, tek başına oturduğu nikah masasında hayalinde canlandırdığı damatla evlendirildi.

Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki down sendromlu genç kız için tek kişilik düğün töreni tertip edilirken, nikah masasında ilginç ve hüzünlü anlar yaşandı.  

Yaklaşık iki yıldır gelinlik giymeyi hayal eden ve bu hayaline kavuşmak isteği ile zaman zaman evlerindeki tül perdeleri keserek kendisine gelinlik yapmaya çalışan 18 yaşındaki Duygu Kakız'ın hayalini kurduğu düğünü gerçek oldu. Böbrek hastası olduğu öğrenilen annesi Seniha Pıravadılı ile birlikte yaşayan Duygu Kakız'ın bu hayalinin gerçekleşmesi için yakınları Bandırma Gaziler Vakfı’ndan yardım istedi. Genç kızın bu isteğini dikkate alan vakıf, düğün organizasyonu için çalışmalara başladı. Vakıf, sponsor firmalar aracılığıyla genç kızın düğününü yaptı.

İlçede bulunan düğün salonuna gelinlik giyerek gelen genç kız, kendisine askerde olduğu söylenen hayali sevgilisi ile nikah masasına oturdu. Damat, nikah memuru ve şahitler olmayan nikah mamasında kendisine soru sorulmuşçasına ‘Evet’ yanıtı veren Duygu Kakız, ailesi ve yakınlarına hüzünlü anlar yaşattı. Hayali nikahın ardından, Duygu, yanında damat varmışçasına ilk dansını gerçekleştirdi. Dansın ardından hayali sevgilisi ile pastalarını kesen gen kız, daha sonra bindallısını giyerek kına yaktırdı. Kına töreni esnasında davetlilerden bir kişi ise, kayınvalide rolü ile avucunu açmayan gelinin avucuna para sıkıştırarak elini açmasını sağladı. Seda Sayan hayranı olduğu öğrenilen Duygu Kakız, düğün esnasında kendisinin fotoğrafını çeken davetlilere sık sık Seda Sayan pozu vermeyi de ihmal etmedi.

Gerçekleştirilen düğün esnasında sık sık gözyaşlarına hakim olamayan ve eşinden ayrı yaşayan Duygu Kakız'ın annesi Seniha Pıravadılı ise, “İki yıldır gelinlik giyebilmeyi hayal ediyordu. Bu nedenle sık sık evdeki perdeleri ve tülleri kesip kendine gelinlik yapardı. Çocuğumun mutlu olmasını istedim. Kendim bir düğün organizasyonu gerçekleştiremedim. Gaziler Vakfı sayesinde çocuğumun düğününü yaptık. Onun tek hayali buydu” diye konuştu. Düğün merasimine, Duygu’nun akrabaları ve Türkiye Gaziler Vakfı Bandırma Şubesi Yetkilileri katıldı.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler