YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelli genç evlerinde çıkan yangında öldü
Engelli genç evlerinde çıkan yangında öldü
15 Nisan 2015 00:40
Konya'da çıkan yangında zihinsel engelli kardeşlerden 20 yaşındaki Durmuş Adıbelli ölürken, alevlerin arasında kalan zihinsel ve bedensel engelli 22 yaşındaki Merve Adıbelli annesi 55 yaşındaki Ayşe Adıbelli tarafından kurtarıldı.

Yangın, saat 19.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi'ne bağlı eskiden köy statüsünde olan Aşağı Pınarbaşı Mahallesi'ndeki 55 yaşındaki Mehmet Adıbelli'ye ait tek katlı müstakil evde meydana geldi. Zihinsel engelli Durmuş Adıbelli ile ablası Merve Adıbelli, salonda oturdukları sırada evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Alevlerin bir anda büyümesi sonucu Durmuş Adıbelli, banyoya kaçıp, alevlerden kurtulmak istedi. İddiaya göre, o sırada evin bahçesindeki ahırda bulunan anne Ayşe Adıbelli, evden alevlerin yükseldiğini fark edince, çocuklarını kurtarmak için eve koştu. Ayşe Adıbelli, salonda oturan bedensel ve zihinsel engelli kızı Merve Adıbelli’yi, güçlükle alevlerin arasından kurtardı. Ardından çevredekilerin yardımıyla oğlunu aradı, ancak bulamadı. Çevredekilerin Durmuş Adıbelli'yi kurtarmak için evin diğer odalarının camlarını kırdı. Ancak alevler büyüyünce eve kimse giremedi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Eve giren itfaiye ekipleri Durmuş Adıbelli'yi banyoda hareketsiz halde buldu. Yapılan incelemede Durmuş Adıbelli'nin öldüğü saptandı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Merve Adıbelli, ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Anne Ayşe Adıbelli ile o sırada tarlada olan ve yangını duyup eve gelen baba Mehmet Adıbelli sinir krizi geçirdi. Adıbelli çifti yakınları tarafından sakinleştirildi.

Alevler itfaiye ekipleri tarafından tamamen söndürülürken, tavanı ahşap olan ev kullanılmaz hale geldi. Yangının çıkış nedenini araştırılırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler