YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelli çocuklara 'kötü davranma' iddiasına soruşturma
Engelli çocuklara 'kötü davranma' iddiasına soruşturma
17 Aralık 2015 16:11
Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 2 engelli çocuğa olumsuz davranışta bulunulduğu iddiası üzerine Valilikçe soruşturma başlatıldı.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan Köseköy Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 2 engelli çocuğa, çalışan bir görevli tarafından olumsuz davranışta bulunulduğu iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, hizmet alımıyla görev yapan bir çalışanın, merkezde 2 engelli çocuğa olumsuz davranışta bulunulduğu duyumu alınması üzerine 15 Aralık'ta soruşturma açıldığı bildirildi.

İncelenen görüntülerde olayın yaklaşık 2 yıl öncesine ait olduğunun anlaşıldığı ifade edilen açıklamada, hizmet alımıyla görev yapan bakım elemanın 2 ayrı yer ve zamanda 2 çocuğa gerekli sevgi ve ilgiyi göstermediğinin görüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, bunların kabul ve izah edilemez davranışlar olduğu dile getirilerek, şu görüşlere yer verildi:

"Elde edilen ilk bulgular çerçevesinde, bakım elamanı olarak görev yapan kişinin aldığı eğitim ve sorumluluk doğrultusunda davranmadığı üzüntü ile görülmüştür. Hizmet alımı yoluyla çalıştırılan personelin kurumla ilişiğinin kesilerek, şirketine bildirilmiştir. Soruşturma sonucuna göre Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak olup, sorumluluğu ve ihmali tespit edilen diğer görevliler hakkında da yasal işlemler tereddütsüz uygulanacaktır."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler