YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En büyük yanlışını açıkladı!
En büyük yanlışını açıkladı!
05 Kasım 2012 16:44
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne'de yaptığı en büyük yanlışı açıkadı!

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, ''Edirne'de belediye başkanı olarak 19 yıldır yaptığım en büyük yanlış, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nin önündeki yolu asfaltlamaktır'' dedi.

Sedefçi, belediye meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, Edirne'nin tanıtımı ve hizmet için yıllardır canla başla çalıştığını söyledi.

''Edirne'de belediye başkanı olarak 19 yıldır yaptığım en büyük yanlış, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nin önündeki yolu asfaltlamaktır'' diyen Sedefçi, müzeye su girmesini önlemek için yağmur kanalı ve kaldırım yaptırdığını, bazı insanların çalışmayı beğenmediğini vurguladı.

Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'na müzenin önündeki yolun yapımıyla ilgili mayıs ayında yazı yazıldığını anlatan Sedefçi, şunları kaydetti:

''Kurula burasının ihalesinin yapıldığını bildirdik, fotoğraflarını ve plan tespitini gönderdik. 10 Haziran'da kuruldan bize gelen cevaba bakın... İzinsiz yapılan uygulamanın durdurulmasını istemişler, biz beyefendilerin keyfini beklemişiz. Belediye ihale yapmış, yolu düzenlemiş. Kurul, en son aldığı kararla yaptığımız yolun kaldırılmasını istedi.

Şu anda yolu eski mezbelelik haline getirmeleri için talimat verdim. 'Kırın, yıkın' dedim. Oraya tabela dikeceğim, 'böyleydi, bu hale getirdiler' diye. Tarihi duvara zarar vermişiz sözde. Dünkü gelen çok bilmiş adamlar bu yorumu yapıyor. Oradaki pisliği, kötü görüntüyü değiştirmişiz, verilen karara bir bakın.'' aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler