YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekli astsubayın ölümüyle ilgili davada 25 yıl hapis verildi
Emekli astsubayın ölümüyle ilgili davada 25 yıl hapis verildi
01 Haziran 2016 23:07
Menteşe ilçesinde emekli Astsubay Nuh Yoldaş'ın bungalovda çıkan yangında hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklu sanık Halime Boz'a 25 yıl hapis cezası verildi

Menteşe ilçesinde emekli Astsubay Nuh Yoldaş'ın bungalovda çıkan yangında hayatını kaybetmesiyle ilgili müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Halime Boz'a iyi hal indiriminden 25 yıl hapis cezası verildi.Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Yoldaş'ın ailesi, tutuklu sanık Halime Boz ile tutuksuz yargılanan G.O. ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Mahkeme heyeti sanık Halime Boz'a bir kişiyi kasten öldürmek suçundan müebbet hapis cezası verdi. Heyet, sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak cezayı 25 yıl hepse indirdi.Duruşma sonrası açıklama yapan Yoldaş ailesinin avukatı, Erkan Kaçar, "Adalet bir nebze de olsa yerini buldu. Planlı ve tasarlayarak öldürüldükten sonra yakılarak hunharca katledilen Nuh Yoldaş’ın cinayet zanlısına mahkemece müebbet hapis cezası verildi.

İyi hal indirimi uygulandı ve 25 yıl hapis cezası verildi." dedi.Kaçar, cinayetin iddia makamının mütalaasında belirttiği üzere tasarlanarak işlenmesi sebebiyle kararı sanık aleyhine temyiz edeceklerini ifade etti.

Menteşe ilçesi Akbük Mahallesi'nde 22 Mayıs 2015'te Yoldaş'ın yazlık olarak kullandığı bungalovda yangın çıkmıştı. İtfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangının ardından yapılan incelemede Yoldaş'ın yanmış cesedi bulunmuştu. Araştırmada yangının kundaklama sonucu çıktığı belirlenince olayla ilgili Halime Boz ile nişanlısı G.O. gözaltına alınmıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler