YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Elimi ayağımı çaldılar'
'Elimi ayağımı çaldılar'
05 Şubat 2010 18:23
Hırsızlar, vatandaşın elini ayağını çaldılar.

Burdur'a bağlı Karamanlı ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki Durmuş Okan, evinin önünden çalınan 1968 model traktörünü, çeşitli yerlere afişler asarak bulmaya çalışıyor.

Çiftçilik ve hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Durmuş Okan, çok para edecek değerde olmayan 1968 model 15 FC 447 plakalı traktörünün 31 Ocak Pazar günü evinin önünden çalındığını söyledi.

Traktörünü günlük birçok işte kullandığını belirten Okan,''Bu traktörü kim çalmış olabilir anlayamadım. Eski de olsa traktörüm benim elim, ayağım, her şeyimdi. Traktörüm çalınınca dünyam başıma yıkıldı. Traktörümle yaptığım işlerimi şimdi kendi beden gücümle yapmak zorundayım'' dedi.

Güvenlik güçlerinin traktörü bulmak için çaba sarf ettiğini aktaran Okan, kendisinin de boş durmak istemediğine değinerek, şöyle konuştu: ''Gazetelerde, televizyonlarda insanların kaybolan yakınlarını afişlerle aradığını gördüm. Ben de, tek geçim kaynağım olan traktörümün fotoğrafından afiş yaptırarak, çeşitli yerlere asmanın, traktörün bulunmasına yardımcı olacağını düşündüm.''

Okan'ın eşi Hatice Okan da traktörü kapının önünden çalanların, neyi amaçladıklarını anlayamadığını ifade ederek, çok eski olduğu için hırsızların traktörü satamayacağını söyledi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler