YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elektrik borcu ilçeyi susuz bıraktı
Elektrik borcu ilçeyi susuz bıraktı
11 Kasım 2011 16:31
Belediyenin elektrik borcu nedeniyle ilçeye su verilemiyor.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde belediyenin, Adıyaman-Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım AŞ'ye (AKEDAŞ) olan borcu nedeniyle ilçeye su sağlayan pompaların elektrikleri kesildi.

Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin AKEDAŞ'a, 2011 yılına ait 935 bin lira borcu olduğunu söyledi. Bu borcun 535 bin lirasını ödediklerini ifade eden Dalkara, ''2011 yılına ait 935 bin lira borcun 535 bin lirasını ödedik. Kalan 400 bin lirayı ödeyeceğimizi taahhüt etmemize rağmen elektrik kesildi'' dedi.

Dalkara, Pazarcık Belediyesi'nin 4,5 milyon liralık eski borcu bulunduğunu, bunu taksitlendirerek her ay düzenli olarak ödediklerini belirtti.

Belediyeye ait hizmet kurumlarına gelen aylık 85 bin liralık elektrik borcunun düzenli olarak ödendiğini dile getiren Dalkara, siyasi olarak böyle bir uygulamaya maruz kaldığını iddia etti.

Kahramanmaraş'ın hiçbir ilçesinde ya da beldelerinde böyle bir uygulama olmadığını bildiren Dalkara, diğer belediyelerin daha fazla borçları olmasına rağmen hiçbir yaptırımla karşılaşmadıklarını öne sürdü.

Pazarcık AKEDAŞ İşletme Şefi Mustafa Keleş ise yaptığı açıklamada, Genel Müdürlükleri ile Pazarcık Belediyesi arasındaki görüşmelerin devam ettiğini, soruna ilişkin en kısa zamanda kalıcı çözüm aradıklarını kaydetti.

Bu arada elektrik kesintisi nedeniyle ilçeye su verilemediği öğrenildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler