YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elektrik borcu için kaz yetiştiriyor
Elektrik borcu için kaz yetiştiriyor
24 Haziran 2015 16:45
Kars'ın Arpaçay İlçesi'ne bağlı Kümbet Köyü'nde yaşayan Aydın ailesi, 4 bin lira borç nedeniyle kesilen elektriği ödeyebilmek için kaz yetiştirmeye başladı.

Arpaçay'a 3 kilometre uzaklıktaki Kümbet köyünde 60 yaşındaki eşi Zernişan Aydın ile birlikte akrabalarına ait evde yaşayan Tazebey Aydın'ın 4 aydır elektrikleri kesik. Hasta olduğu için çalışamayan 4 çocuk babası Tazebey Aydın, uzun süre elektrik borcunu ödeyemedi.

7 bin liraya ulaşan borcu nedeniyle elektriksiz kalan Tazebey Aydın, iki ineğini sattı. Sattığı inekleri ile sadece borcunun 3 bin lirasını ödeyebilen Tazebey Aydın, kalan borcunu ödeyebilmek için kaz yetiştiriyor.

Beyin damarları tıkalı olan ve kalp rahatsızlığı bulunduğunu söyleyen Tazebey Aydın, "Hasta düşünce çalışamaz oldum. Bu nedenle elektrik borcumu yatıramadım. Günlük yiyecek ihtiyacımızı tavuk ve kaz yumurtası satarak karşılıyoruz. Yumurtaların çiftini 60 kuruştan satabiliyorum. Akşam mum ışığında oturuyoruz. Tek çarem 30 yavru kazı büyütmek. Onlara gözümüz gibi bakıyoruz. 3-4 aya büyütüp, 100-150 liradan satarsam borcumu kapatabilirim" dedi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler