YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ'daki terör saldırısında yaralananlar yaşadıklarını anlattı
Elazığ'daki terör saldırısında yaralananlar yaşadıklarını anlattı
20 Ağustos 2016 11:44
Elazığ Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yaralananlar yaşadıklarını anlattı.

PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenledikleri saldırıda 3 polisin şehit olmuş, aralarında sivillerin de bulunduğu 217 kişinin yaralanmıştı. Tedavileri Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdürülen bazı yaralılar, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Tedavisi süren İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Mesut Özgen (34),saldırı sırasında Emniyet Müdürlüğü binası içerisinde olduğunu söyledi.

Patlama esnasında ne olduğunu anlamadıklarını belirten Özgen, bulundukları odanın içinin toz duman olduğunu, kulakları sağır eden bir ses duyduklarını ve şok geçirdiklerini ifade etti.

Olayın şokunu atlattıktan sonra bağırışmalar duyduklarını aktaran Özgen, "Bizden daha yaralı ağır olan arkadaşlar için dışarı çıktık. İdari büroda Ayşe hanım var, onun sesini duydum. Hamileydi, onun yanına gittim. Onu sakinleştirmeye çalıştım, koluna girdim, dışarı çıkardım." diye konuştu.

Hamile arkadaşını dışarıda bekleyen ambulansa kadar getirdiğini dile getiren Özgen, kendisinin de başından ve sırtından yaralandığını ve çevredekilerin yardımıyla ambulansa bindiğini anlattı.

Özgen, şöyle devam etti:

"Gerekli tedaviyi yaptılar. Şuan iyiyim, çok şükür. Bu saldırıyı yapan kimse hangi hainse bizi yıkamayacaklar. Reisimizin, cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizi yıkamayacaklar. Ne tapınakçılar ne FETÖ'cüler ne PKK ne de DHKP-C bizi yıkamaz. Biz bu devleti, milleti, ümmeti korumak için görev yapıyoruz, canımızı düşünmüyoruz. Canımız feda olsun. Sonuçta bizim bizden başka kimsemiz yok."

- "Bir evladım var, bin tane de olsa bu yola göndereceğim"

Polis Özgen'in annesi Sebahat Özgen de, "Bir evladım var, bin tane de olsa bu yola göndereceğim Allah'ın izniyle. Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Allah düşmana fırsat vermesin. İnşallah, düşman hiçbir zaman bizi yenemez, alt edemez. Rabbim bize böyle bir devlet, cumhurbaşkanı ve başbakan nasip etti. Her zaman dua ediyorum, Allah evlatlarımıza sağlık sıhhat ve dimdik ayakta durmayı nasip etsin." diye konuştu.

- "İnsanları birbirine düşürmek istiyorlar"

Elazığ'da özel bir eğitim kurumunda rehber öğretmeni olan ve saldırıda yaralanan Aytaç Vurmaz'ın da (38) aynı hastanede tedavi devam ediyor. Saldırı anında Emniyet Müdürlüğüne yakın bir mesafede bulunan bankamatikten para çektiğini dile getiren Vurmaz, bankamatik önünde sıra bekledikleri anda büyük bir gürültü olduğunu, çok şiddetli bir patlama meydana geldiğini belirtti.

Refleksle başını korumak için ellerini kaldırdığını ve o anda binanın tüm camlarının üstlerine döküldüğünü söyleyen Vurmaz, cam parçalarından dolayı yaralandığını ifade etti.

Vurmaz, şunları kaydetti:

"Dumanlar yükseliyordu, sonra millet koşturmaya başladı. Biz de o tarafa doğru giderken patlamanın emniyette olduğunu gördük. Olaya uzaklığımız yaklaşık 500 metreydi ama bizden daha ötesini etkileyen bir patlamaydı. Tabii yararlandığımız için o an hastaneye gitmek için telaşa kapıldık. Sağolsun vatandaşlarımızdan biri kendi aracıyla bizi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirdi."

Vurmaz, Türkiye'de birçok etnik yapıda insanın yaşadığını ve bu insanların bir araya gelince güzel şeylerin ortaya çıktığının altını çizerek, "Yani bir tarla düşünen sadece tek bir çiçekten oluşuyorsa göze hoş gelmez ama farklı renkte çiçekler o tarlayı daha güzel gösterir. İşte biz de bir araya gelerek aslında güzel bir ülke oluşturduk ve buna katlanamıyorlar. İnsanları birbirine düşürmek istiyorlar." dedi.

Saldırı sırasında Emniyet Müdürlüğü binası önünde geçen olan aracın içerisinde bulunan 82 yaşındaki Nedim Karadaban da ellerinden ve yüzünden yaralandı. Babasının hastaneye gitmek için kuzeninin otomobiliyle kavşakta ışıklarda beklediğini aktaran Ahmet Karadaban, patlamanın o sırada gerçekleştiğini belirtti.

Haber gelince endişeye kapıldıklarını ve hastaneye koştuklarını ifade eden Karadan, "Geldiğimde babamı bu şekilde gördüm. Allahlarından bulsunlar. Allah devletimize, devlet büyüklerimize zeval vermesin." diye konuştu.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler