YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ'da teröristlerin yol kesmesi
Elazığ'da teröristlerin yol kesmesi
18 Haziran 2014 22:59
Mahkemeye sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı.

Mahkemeye sevk edilen 3 kişiden BDP Elazığ İl Başkanı Turan Çelik, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı - Çelik hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu - Diğer 2 şüpheli ise tutuklandı - Soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 7'ye yükseldi.

Karakoçan-Bingöl karayolunun 4 gün önce teröristlerce kesilmesi ve otomobiliyle bölgeden geçen polis memurunun yaralanmasına ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 3 kişiden BDP Elazığ İl Başkanı Turan Çelik, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Diğer 2 şüpheli ise tutuklandı. Karakoçan-Bingöl karayolunun Sarıbaşak köyü mevkisinin 14 Haziran'da teröristlerce kesilmesi ve özel harekat polisi Murat Süslü'nün yaralanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında jandarmadaki işlemlerinin ardından Karakoçan Adliyesi'ne getirilen Turan Çelik ile M.M. ve H.S, savcılıktaki işlemleri sonrası nöbetçi mahkemeye sevk edildi. BDP İl Başkanı Turan Çelik, atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve şahsi durumu göz önünde bulundurularak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çelik için yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Tutuklananların sayısı 7'ye yükseldi Diğer şüpheliler M.M. ve H.S. ise "kasten adam öldürmeye teşebbüs", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "devletin güvenliğine karşı suç işleme" iddiasıyla tutuklandı. Soruşturma kapsamında, BDP Karakoçan İlçe Başkanı Efraim Gürbüz ve ilçe yöneticisi M.S. ile Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensubu olduğu iddia edilen O.F, D.A. ve K.K, dün nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

Polis memuru Murat Süslü yaralanmıştı Özel harekat polisi Murat Süslü, 14 Haziran'da, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinden eşi ve çocuklarıyla görev yaptığı Bingöl'ün Kiğı ilçesine otomobiliyle giderken, yolu kesen bir grup teröristin açtığı ateş sonucu yüzünden yaralanmıştı. Süslü, Fırat Üniversitesi Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler