YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ'da terör operasyonu: 16 gözaltı
Elazığ'da terör operasyonu: 16 gözaltı
12 Ocak 2016 09:50
Elazığ'da, PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen YDG-H'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 16 kişi Emniyet Müdürlüğünü götürüldü.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen YDG-H'ye yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında, Yıldız Bağları ve Fevzi Çakmak mahallelerinde bazı adreslere ile Fırat Üniversitesi Özgür Öğrenci Derneği (FÖÖDER)'e eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Sabah saat 05.00 te düzenlenen operasyonda, YDG-H üyesi oldukları ve bu doğrultuda örgütsel faaliyetler içerisinde oldukları belirtilen 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ile birlikte çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, gözaltına alınanların Şırnak'ın Silopi ve Cizre ile Diyarbakır'ın Sur ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonları protesto etmek amacıyla korsan gösteri hazırlığında oldukları belirtildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 kişi, önce sağlık kontrolü için Eğitim ve Araştırma Hastanesine ardından Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülerek sorguya alındı.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler