YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı
Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı hainler tarafından bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi. İlk belirlemelere göre 3 polisimiz şehit oldu, 14'u ağır, 170 kişi yaralandı.
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı
18 Ağustos 2016 / 09:26 Güncelleme: 18 Ağustos 2016 / 12:52

Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda, ilk belirlemelere göre, 3 polis şehit düştü, aralarında sivillerin de bulunduğu 14'u ağır, 170 kişi yaralandı.

Bazılarının durumu ağır olan yaralılar, olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulans ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Saldırı sonucu İl Emniyet Müdürlüğü binası ve çevredeki birçok binada hasar oluştu. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki araçlar da zarar gördü. Patlama bölgesinde büyük bir çukur oluştu.

Saldırının ardından Vali Murat Zorluoğlu, olay yerinde incelemelerde bulundu. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Elazığ Valiliği, Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlama yazılı açıklama yaptı. Saldırıda 3 polisin şehit olduğu belirtilirken, 14'ü ağır 170 kişinin de yaralandığının belirtildiği Valilik açıklamasında şunlar yer aldı:

"18 Ağustos 2016 tarihinde saat 09.15'te transit minibüs tipi bombalı bir araçla Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüze saldırı düzenlenmiştir. Bomba yüklü araç, Emniyet Müdürlüğünün çevre duvarının dışında patlatılmıştır. Saldırı neticesinde, 3 emniyet mensubu şehit olmuş, 14'ü ağır 170 kişi de yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki değişik hastanelerde devam etmektedir. Olayla ilgili soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir."

PKK'NIN KÜRESEL GÜÇLERİN İSTEKLERİYLE HAREKET ETTİĞİNİN GÖSTERGESİ

15 Temmuz'dan sonra ortaya koydukları haince eylem tarzı bizim bildiğimiz ancak dünyanın görmek istemediği yüzünü ortaya koydu. Kendi hedeflerine ulaşmak için hiçbir şeyden kaçınmayacaklarının göstergesi.

PKK terör örgütünün bir takım küresel güçlerin istekleriyle hareket ettiğinin göstergesi. Sivilleri hedef alan bombalı saldırılar düzenlemesinin hiçbir izahı olamaz. Küresel güçlerin maşası olduğunun göstergesi.

Bunu 40 yıla yakın zamandır yapıyor ama 15 Temmuz'dan sonra güvenlik güçlerinde bir zaaf oluşmuş gibi bir fırsatçılık gibi bombalı saldırılarla eylem yapması, Ceylanpınar'da 2 polisimizi yatağında şehit etmesi gibidir.

PKK'NIN İÇERİDEN DESTEK ALMA ŞANSI KALMADI

Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz'dan daha güçlüdür. TSK içine sızmış hainleri kendi içerisinden çok büyük oranda temizlemiştir. PKK'nın içeriden destek alma şansı kalmamıştır.

Bundan sonrasını PKK'nın yöneticileri düşünsün. Bölge halkının güvenlik güçleriyle işbirliği yapması gerekiyor. Halkımız bu konudaki hazırlıkları en yakın güvenlik gücüne bildirme noktasında çok hassas, bunu artırmaları yerinde olacak."

 
20160818_2_18656753_13408875_web.jpg

 

 // Talip Demirtas
Bu saldırılarla yılgınlığa düşeceğimizi sanıyorlarsa yanılıyorlar. Elazığ bu alçaklara hiçbir zaman yar olmayacak. Başımız sağolsun GAKKOŞLAR....
18 Ağustos 2016 14:06
 // Ömer
biz bu satılık çakallar sürüsü ( fetö,pkk. köşe kapmış hain yazar gazeteci, entelektüel namusuzluğu marifet sayan satılık uşaklar...) ile uğraşırken ülkenin dikkatinden bu hainlerin sahibi ve destekçisi Terörist ısrail ile yapılacak ihanet anlaşması kaçırılması ne acı......
18 Ağustos 2016 11:29
 // milli irade
OHAL derecesi arttırılmalı, PKK ve FETÖ bitirilmeli. hainlik ve teröre destek için halay çekenler de incelenmeli... meclisten atılmalı. kılcallar temizlenmeli. Allah RTE'ye ve vatansever devlet adamlarına yardım etsin. Millet yanınızda, toplumsal infial felan olmaz. infiale kalkışanın kafası ezilmeli......
18 Ağustos 2016 10:23
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler