YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ehliyetini kaptırmamak için kaçtı ama...
Ehliyetini kaptırmamak için kaçtı ama...
12 Ekim 2014 03:01
Tekirdağ’da daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan bir sürücü araçta bulunan 3 alkollü arkadaşı ile birlikte kaçtıktan sonra yakalandı.

Edinilen bilgiye göre 39 LK 765 plakalı araçta Mehmet D (23) Tekirdağ merkez Süleymanpaşa Değirmenaltı mahallesinde aracında 3 arkadaşı ile birlikte alkol aldığı sırada çevredekileri rahatsız ettikleri gerekçesiyle polis ekiplerine ihbar edildi.

İhbar sonrası bölgeden polis ekiplerini görüp kaçmaya başlayan sürücü Muartlı kavşağında polisin bariyerini aşarak kaçtı. Polis ekiplerinin Muratlı ilçesi girişine kurduğu barikatı da aşan sürücü Muratlı’nın ara sokaklarında kaçarken çıkmaz sokağa girince yakayı ele verdi. Sürücüyü 24 kilometre boyunca takip eden Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Muratlı ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile çıkmaz sokağa giren sürücüyü yakaladı.

Araçta incelemede bulunan ekipler araç içerisinde 32 adet boş bira şişesi buldu. Araç Sürücüsü Mehmet D’nin daha önce alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetine el konduğundan dolayı tekrar alkollü yakalanması durumunda ehliyetine uzun süre el konulmaması için kaçtığı öğrenildi. 24 kilometre boyunca kaçan sürücü Mehmet D ve araçta bulunan Olcay Ş, Gökay A. ve Cem S Muartlı ilçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler