YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eğridir gençleri vermiyor
Eğridir gençleri vermiyor
18 Mart 2010 19:53
Eğirdir Gölü'nde kaybolan 3 genci arama çalışmaları devam ediyor

İslamköy'den çıktıkları Cuma gününden itibaren kayıp olan ve Eğirdir gölünde boğuldukları düşünülen 3 gencin arama çalışmaları devam ediyor. Eğirdir gölünde deniz bisikletiyle geziye çıktıkları düşünülen 3 kişiyi arama çalışmalarına helikopterle devam edildi.
 

Geçen hafta Cuma günü İslamköy'de bulunan evlerinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Ümit Gökdere, Bilal Duran ve Sever Özkan'ı Eğirdir Gölünde Arama çalışmaları devam ediyor.
 

Isparta ve Afyonkarahisar Sivil Savunma Müdürlükleri ile Jandarma Arama Kurtarma timine ait 27 dalgıç, Ankara'dan Gelen Jandarma Arama Kurtarma , Afyonkarahisar ve  Isparta Acil Afet Müdürlüğüne bağlı su altı kurtarma timleri Eğirdiri Jandarma Komutanlığı Botları, EKO-BİR Botları ile 100'e yakın arama kurtarma elemanı karadan ve sudan arama çalışmalarına devam ediyor.
 

Karadan ve gölden 4 gündür süren arama çalışmalarından şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı ve hiç bir ize rastlanamadı. Göl suyunun bulanık olması sebebiyle sadece 60 santimetrelik görüş mesafesine ulaşılabildiği öğrenildi. Arama çalışmalarına Jandarma Genel Komutanlığı'na ait bir helikopter de katıldı.
 

Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan helikopter saat 11.30 sıralarında Eğirdir gölü üzerine gelerek göl kıyısı ve etrafında arama ve gözlem çalışması yaptı. Helikopterle arama çalışmalarına Vali Ali Haydar Öner de katıldı. Vali Öner, ilk turda net bir bulguya ulaşamadıklarını ve arama çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
 

Kaybolan gençlerin yakınlarının göl kıyısında bekleyişleri de devam etti. Arama çalışmalarından memnun olan kayıp yakınları gençlerin bir an önce bulunmalarını istedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler