YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege'de sağanak ve kar yağışı uyarısı
Ege'de sağanak ve kar yağışı uyarısı
17 Ocak 2016 18:02
Ege Bölgesi'nde devam eden sağanağın akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege ile iç kesimlerde kara dönüşmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın Balıkesir ve Çanakkale geneli, İzmir'in kuzey ilçeleri, Manisa'nın merkez ve kuzey ilçelerinde kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı görüleceği, kar kalınlığı 20 santimetreye kadar ulaşabileceği tahmin ediliyor.

İzmir ve Balıkesir'de aralıklarla kuvvetli olarak devam eden yağışlar, geceye kadar fırtına şeklinde esen rüzgarla etkisini artıracak.

Kar yağışı ve gök gürültülü sağanak nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli davranılması istendi.

- Metrekareye 90 kilogram yağış

Öte yandan İzmir'de etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle son 24 saatte kent genelinde metrekareye 50-60 kilogram yağış düşerken bu rakam, Narlıdere'de 90 kilogram, Çeşme'de 85 kilograma ulaştı. Rüzgarın hızının ise saatte ortalama 80-90 kilometreye ulaştığı, zaman zaman 100 kilometreyi geçtiği kaydedildi.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Atatürk Bulvarı, İnönü Bulvarı ile bazı cadde ve sokaklar yağmur nedeniyle su altında kaldı. Köprülü kavşakları şehir merkezine bağlayan bazı yolların trafiğe kapandığı ilçede, kuvvetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçların devrildiği görüldü.

İlçe merkezinde bir öğrenci yurduna ait tabelanın koparak düşmesi sonucu park halindeki 5 araç zarar gördü.

Yağış nedeniyle Selçuk, Foça, Aliağa ilçelerinde su taşkınları yaşandı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler