YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege'de göçmenler mahsur kaldı
Ege'de göçmenler mahsur kaldı
14 Aralık 2017 11:01
İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında lastik botla yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek isterken kayalıklarda mahsur kalan 68 göçmen için çalışma başlatılmıştı. Göçmenlerin tamamı Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında kayalıklarda mahsur kalan göçmenlerin tamamı Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, gece "ALO 158 Sahil Güvenlik İhbar ve Talep Hattı"nı arayan bir kişi, bir grup göçmenin denizdeki kayalıklarda mahsur kaldığı ihbarında bulundu. 

Konuyu araştıran Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, aramanın Dikili'nin Bademli Mahallesi açıklarından yapıldığını belirledi. 

Bölgeye hareket eden sahil güvenlik botları ve helikopteri, kayalıklarda bir lastik bot ile 68 göçmen olduğunu tespit etti. Bunun üzerine bölgeye 2 helikopter ve denizden de Sahil Güvenlik Komutanlığı botu gönderildi.

4 ÇOCUK KURTARILDI

Bölgenin kayalık olması nedeniyle havanın aydınlanmasını bekleyen ekipler, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte mahsur kalan göçmenlere helikopterle insani yardım ulaştırdı.

İlk etapta kayalıklarda bekleyen 4 çocuk, arama kurtarma timi tarafından çelik halatla helikoptere alındı. Çocuklar, helikopterle Dikili Limanına götürüldü. Diğer göçmenler ise deniz yoluyla Dikili Limanına götürülecek.

Bu arada, göçmenleri taşıyan lastik botun kayalıklar arasında olduğu görüldü.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler