YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege sularında başsız kadın cesedi
Ege sularında başsız kadın cesedi
11 Ocak 2015 18:27
Ege Denizi'nde, Didim ile Yunanistan'a ait Bulamaç (Farmakonisi) Adası arasındaki uluslararası sularda başsız bir kadın cesedi bulundu.

Bir kuru yük gemisinin personelinin fark ettiği başsız kadın cesedi, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sudan çıkartılarak Leros Adası'ndaki hastane morguna kaldırıldı. Geçen cuma günü de bölgede iki cesedin karaya vurduğu, ölen kişilerin Bodrum'da yola çıkıp tekneleri batan Suriyelilere ait olduğunun sanıldığı belirtildi.

Yunanistan'da yayın yapan 'www.kosnews24.gr' ve 'http://www.cretalive.gr' haber sitesinin haberine göre; geçen cuma günü Kilimli ve Psemiros adalarında biri kadın iki kişiye ait cesetlerin karaya vurmasının ardından bugün de sabah saatlerinde Didim ile Yunanistan'a ait Bulamaç Adası arasındaki uluslararası sularda başsız bir kadın cesedi bulundu.

Bölgede seyreden bir kuru yük gemisi personelinin denizde gördüğü ceset, Yunan sahil güvenlik ekiplerince sudan çıkartılarak Leros Adası'ndaki hastanenin morguna kaldırıldı. Üç cesedin de çürümeye başlarken bulunduğu, otopsi için Rodos Adası'na gönderileceği belirtildi.

Bulunan cesetlerin, geçen yıl 29 Aralık'ta Bodrum'da batan teknede kaybolan 9 Suriyeli kaçağa ait olma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. Cesetlerin bulunduğu yerin çevresinde Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri, kendi bölgelerinde tekrar arama çalışmasına başladı.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler