YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala: Terörden temizleme operasyonları 3 ilçede daha başlayacak
Efkan Ala: Terörden temizleme operasyonları 3 ilçede daha başlayacak
12 Mart 2016 09:54
Terörle mücadele operasyonları Güneydoğu bölgelerimizde bazı il ve ilçelerde aralıksız devam ediyor. Bölge bölge yapılan operasyonlar neticesinde birçok il terörden temizlendi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, 3 ilçe de daha terör operasyonun yapılacağını duyur

3 ilçede daha terör operasyonu başlıyor....

İçişleri Bakanı Efkan Ala, hendek operasyonlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak merkezde operasyon yapılacağını açıklayan Bakan Ala, şu ifadeleri kullandı:

"Nerede barikat varsa temizlenecek, hazırlık yaptıktan sonra operasyonlara başlıyoruz. Türkiye bir kararlılık içerisinde. 8 ilçe temizlendi. Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak. Vatandaşımızın daha rahat hayatını sürdürebileceği ortamlar sağlanarak vatandaşlarımıza sunulacaktır. Bir iki gün öncesinden, bazen yarım gün öncesinden operasyon yapılma anı yerel yöneticiler tarafından vatandaşlarımıza bildirilmektedir.

ŞIRNAK İL MERKEZİ VE İKİ İLÇEMİZDE HAZIRLIKLAR YAPILDIKTAN SONRA OPERASYONLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Hazırlıklar yapıldıktan sonra operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Şırnak il merkezi ve diğer iki ilçemizde de aynı yöntemle, vatandaşlara yarım gün, bir gün öncesinden, sokağa çıkma yasağı da ilan edilerek durum bildirilecek.
ÇUKUR KAZANLARA SORUŞTURMA AÇIYORUZ GÖREVDEN ALIYORUZ ELBETTE
Vatandaşın evinin önünü yapacakken, çukur kazanlara soruşturma açıyoruz görevden alıyoruz elbette. Biz bize düşeni yapıyoruz. Herkes üzerine düşeni yapmalı. O zaman terör örgütü gölgesinde büyüyeceği ortamlardan mahrum kalır."

"NEVRUZU BAHAR ŞENLİĞİ OLARAK KUTLAMAK İSTEYENLERİN YANINDA OLURUZ"

Nevruz kutlamalarına ilişkin bir soru üzerine Ala, "Nevruz kutlamalarını çok uzun yıllardır yapıyoruz. Nevruzu bahar şenliği olarak kutlamak isteyenlerin yanında oluruz. Nevruz bir bahar şenliğidir. Milletimize yakışır bir şekilde kutlanması için çeşitli tedbirler alıyoruz. Bu genelge de tedbirleri hatırlatmak içindir. Genelgemize ek olarak Nevruz için de genelge gönderdik. Hatırlatma yaparak talimatları ilettik. Her zaman provokasyon yapmak isteyenler olmuştur. Her yerde Türkiye'de olabilir. Provokasyonlara prim verilmemeli" açıklamasında bulundu.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler