YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de taşkın bölgesinden 783 kişi tahliye edildi
Edirne'de taşkın bölgesinden 783 kişi tahliye edildi
04 Şubat 2015 16:53
Edirne'deki taşkın bölgesinden AFAD koordinasyonunda 783 kişinin tahliye edildiği, mahsur kalanlardan 323'ünün helikopter aracılığıyla kurtarıldığı bildirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, Tunca ve Meriç köprülerinin su taşkını nedeniyle ulaşıma kapandığı belirtildi.

Karaağaç Mahallesine ulaşımın helikopterlerle sağlandığı vurgulanan açıklamada, su seviyesinin düşmesi nedeniyle aksayan karayolu ulaşımını sağlamak için yolda meydana gelen çukurların onarımına başlandığı vurgulandı.

AFAD koordinasyonunda, bölgeden 783 kişinin tahliye edildiği belirtilen açıklamada, çoğunluğu Karaağaç Mahallesi'nde olmak üzere mahsur kalan vatandaşların 323'ü helikopter aracılığıyla kurtarıldığı aktarıldı.

Açıklamada, AFAD, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) ekiplerinin, Genelkurmay Başkanlığından 2 helikopter ve Sağlık Bakanlığından 1 ambulans helikopter desteğinde alanda çalışmalarını sürdürdüğünün altı çizildi.

Tahliye işlemleri amacıyla uygun okul ve spor salonlarının hazır hale getirildiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Bölgede ulaşım ve tahliye işlerinde kullanılmak üzere yeterli miktarda araç ve personel görev yapıyor. Su tahliyesi için çok sayıda motopomp hazır tutuluyor. Düzenli olarak nehirlerde debi ölçümü yapılıyor. Karaağaç Mahallesi'ne, dün gönderilen 750 kumanyaya ilaveten bugün de 750 kumanya ulaştırılacak."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler