YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düzenek patladı, parmağı koptu
Düzenek patladı, parmağı koptu
26 Mayıs 2010 17:44
Laboratuarda düzenek patladı; 1 öğrencinin parmağı koptu

Balıkesir'in İvrindi ilçesine bağlı Evciler Köyü İlköğretim Okulu'nda 4 öğrencinin teneffüste laboratuardaki pil ve ampulden yaptıkları düzeneğin patlaması sonucu bir öğrencinin parmağı koptu, 3 öğrenci hafif yaralandı.
 

Olay, öğle saatlerinde Evciler Köyü İlköğretim Okulu'nun bahçesinde meydana geldi. Okulun 4-A sınıfı öğrencilerinden Ahmet Acar (10), Samet Şahin (10), Nurcan Bingöl (10) ve Muazzez Güngör (10) yanlarındaki iki adet pil, kablo ve ampul ile oynamaya başladı. Bu sırada ampul ve pillerden yaptıkları düzeneğin patlaması sonucu öğrencilerden Ahmet Acar'ın sağ el orta parmağı koptu, arkadaşları Samet Şahin, Nurcan Bingül ve Muazzez Güngör yaralandı.
 

Yaralanan 4 öğrenci Balıkesir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Parmağı kopan Ahmet Acar, Sağlık Bakanlığı'na ait hava ambulansı ile İzmir Mikro Cerrahi Hastanesi'ne sevk edildi. Üç öğrenci ise Balıkesir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
 

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturma devam ediyor. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal, olayın teneffüste meydana geldiğini söyledi. İvrindi ilçesine bağlı Evciler Köyü İlköğretim Okulu 4-A sınıfından 4 öğrencinin teneffüste, iki adet pil ve bir ampul ile oynarken ampulün patlaması sonucu öğrencilerden Ahmet Acar'ın sağ el orta parmağında ciddi bir tahribat olduğunu dile getirdi.
 

Öğrencinin mikrocerrahi uygulaması yapılmak Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopterle İzmir'e gönderildiğini belirten Köksal, "Diğer üç öğrencimizin sağlık durumları iyi. Bu öğrencilerimizden Samet Şahin, Nurcan Bingöl ve Muazzez Güngör'ün durumları gayet iyi. Ders ve deney yapma söz konusu değildir. Konu detaylıca incelenmektedir." dedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler