YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duvar saatinde 11 kilo eroin
Van'da düzenlenen operasyonda, duvar saatlerinin içerisine yerleştirilmiş 11 kilo 205 gram saf eroin ile 1 kilo 8 gram Afyon sakızı ele geçirildi.
Duvar saatinde 11 kilo eroin
26 Ekim 2009 / 19:48 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 20:55

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Şubesi ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, İran'dan Hakkari'nin Yüksekova ilçesine duvar saatleri içerisinde getirilen uyuşturucu maddenin, F.H. ve B.C. tarafından Van'dan kargo ile İsveç, Yunanistan ve İsviçre'ye sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.
 

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, F.H. ve B.C'yi kargo şirketine girdikleri sırada suç üstü yakaladı.Söz konusu kişilerin yanlarındaki bavullarda yapılan aramada, 12 adet duvar saatinin içerisine gizlenmiş 11 kilo 205 gram saf eroin ile 1 kilo 8 gram Afyon sakızı ele geçirildi.
 

Olayla ilgili F.H. ve B.C. gözaltına alınırken, uyuşturucuyla bağlantısı olduğu belirlenen E.C. de Yüksekova'da yakalandı.
Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından savcılığa sevk edilen 3 kişinin tutuklandığı bildirildi. Emniyet yetkilileri, vatandaşların huzuru ve güvenliği için yasadışı faaliyetlerde bulunan ve halkı zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirlerine yönelik sürdürülen mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirtti

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler