YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Durup dururken köpeği vurdu! İşte o görüntüler
İzmir Çiğli'de Komiser Yardımcısı M.A, polislerin beslediği köpeği karakol bahçesinde kurşunladı.
Durup dururken köpeği vurdu! İşte o görüntüler
27 Haziran 2015 / 12:46 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 12:49

Komiser Yardımcısı M.A, yaklaşık 15 gün önce Çiğli Emniyet Müdürlüğü Çiğli Polis Amirliği’nde Grup Amiri olarak göreve başladı.

Geçen cuma karakoldaki polislerin 3 yıldır besledikleri iki sokak köpeğinden biri olan Efe’nin bahçeye girmesisine sinirlenen M.A önce nöbetçi kulübesindeki görevliye el kol hareketiyle bir şeyler söyledi sonra kapının önünde çalışır halde bekleyen ekip arabasından beylik tabancasını aldı.

KARAKOL BAHÇESİNDE VURDU

Mermiyi namluya süren komiser, silahını sadece 2 metre uzaklıktaki köpeğe doğrultup ateş etti. Yaralanan köpek can havliyle karakol bahçesinden yalpalayarak kaçtı. M.A’da hiçbir şey olmamış gibi ekip arabasına binip uzaklaştı. Hayvanseverler tarafından yakındaki bir veteriner kliniğine kaldırılan Efe’nin durumunun iyi olduğu, merminin ise köpeğin bir kasığından girip kürek kemiğini zedeleyerek öteki kasığından çıktığı belirlendi.

TABANCASINA EL KONULDU

Olay çevrede oturan vatandaşların 155’e yaptığı ihbar üzerine İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından duyuldu. Çiğli Merkez Amirliği’ne olay yeri inceleme ekipleri gönderilerek deliller toplandı. İlçe sınırlarını aşan olayın ardından Komiser Yardımcısı M.A apar topar yıllık izine çıkartıldı, beylik tabancasına ise Cumhuriyet Savcılığı’nın emri ile el kondu.

"KÖPEĞİ GÖRMEDİM"

Komiser Yardımcısı M.A’nın savcılıktaki ifadesinde, iki gündür kullanmadığı silahını kontrol etmek amacıyla kör noktaya doğrulttuğunu, köpeği görmediğini söylediği öğrenildi.

 // Rasim DUMAN
Agizsiz-dilsiz hayvanlara merhamet etmeyen, insanlara merhamet eder mi?!!! Muzir olmayan hicbir canlinin katli caiz degildir. Polislik uniformasi da, "insanlik" payesi de yakismiyor. Bu adamin bu saatten sonra kim polislik yapmasina izin verirse, vebal altindadir, suca ortaktir ! Hakkimi helal etmiyorum!...
27 Haziran 2015 16:59
merhamet
 // hayvansever
Rabbimiz, hiçbir canlıyı merhametsizlerin eline bırakmasın......
27 Haziran 2015 15:09
Polis
 // uykucu
degil ruh hastasi....
27 Haziran 2015 Cumartesi 14:13
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler