YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Dünyanın renkleri" Eskişehir'de buluşacak
"Dünyanın renkleri" Eskişehir'de buluşacak
09 Mayıs 2013 12:31
Eskişehir'de düzenlenecek 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması'na, kentte bulunan Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Osmangazi Üniversitesi'nde (ESEGÜ) öğrenim gören, 50 ülkeden yaklaşık bin 500 öğrenci katılacak.

Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Başkanı Musa Karadaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile gerçekleştirecekleri etkinlik hakkında bilgi verdi.

Karadaş, kentte üniversite eğitimi alan uluslararası öğrenci statüsünde yaklaşık bin 500 öğrencinin bulunduğunu söyledi.

"Eskişehir'de bir nevi varlıklarıyla dünyayı Eskişehir'e taşıyorlar" diyen Karadaş, şunları kaydetti:

"Biz bu durumu hem öğrencilerimiz hem de Eskişehir için bir fırsat, bir imkan olarak değerlendirmek istedik. 11-12 Mayıs tarihlerinde uluslararası öğrenci buluşmamızda 50 ülke için stant açılacak. Bu satanlarda sergilenen eşyalarla Eskişehir, dünyanın kültürünü tanıma fırsatı bulacak."

Bu etkinlikte öğrencilerin ülkelerinin gönüllü elçileri olarak kültürlerini tanıtma fırsatı bulacağını belirten Karadaş, şöyle konuştu:

"Dünyayı gezip tanıma fırsatı herkese nasip olmayabilir. Türk Kültür Başkenti Eskişehir bu etkinlikle dünya kültürüne ev sahipliği yaparak Kültür Başkentliği unvanını pekiştirip geliştirecek. Eskişehirliler bu etkinlikle dünyanın kendi kentlerine geldiklerini görerek 50 farklı kültürü yaşamış olacak."

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Hüseyin Aksoy ise etkinlikte, dünyanın dört bir köşesinden kente öğrenim görmek için gelen öğrencilerin dünya renklerini Eskişehirlilerle buluşturacağını söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler