YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın en büyük baharattan bayrağını yaptılar
Dünyanın en büyük baharattan bayrağını yaptılar
19 Mayıs 2015 17:00
Marmaris'te aşçılar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında tuz ve pul biber kullanarak Türk bayrağı yaptı.

Atatürk Meydanı'nda toplanan Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği (GEMAD) üyesi aşçılar, önce yere çıtalarla ay yıldızlı Türk bayrağının kalıbını oluşturdu. Daha sonra ay ve yıldızın içini 250 kilogram tuzla, geri kalan bölümünü de 1,5 ton kırmızı pul biberle kaplayan aşçılar, ardından hep birlikte fotoğraf çektirdi.

Yaklaşık 40 kişilik ekibin görev aldığı ve 45 dakika süren etkinlik sırasında izleyicilere, Türkçe, İngilizce ve Rusça bilgi verildi. 

"Dünyanın en büyük baharattan bayrağını yaptık"

GEMAD Başkanı Yaşar Bayar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk toplumunun manevi değerlerine, özellikle bayrağına bağlı olduğunu söyledi.

Çok önemsedikleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda mesleklerine uygun bir etkinlik yapmak istediklerini dile getiren Bayar, şöyle konuştu:

"Çin'de daha önce 175 metrekarelik baharattan bayrak yapıldığını öğrendik. Marmarisli aşçılar olarak 220 metrekarelik baharattan bayrakla bu rekoru kırdık. Yaptığımız dünyanın en büyük baharattan bayrağını Atatürk ve Türkiye'ye armağan ediyoruz."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler