YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düğün öncesi şehit oldu
Düğün öncesi şehit oldu
12 Nisan 2016 16:24
Diyarbakır’ın Hani ilçesindeki bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi, memleketine uğurlandı. Uysal’ın, eşi ile resmi nikahlarını yaptığı, düğünü ise ertelediği öğrenildi.

Diyarbakır’ın Hani İlçe Jandarma Karakolu’na dün akşam teröristlerce bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 asker şehit olurken, 38 asker ise yaralandı. 

Saldırıda yaralı olarak kurtulan, fakat hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal için Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tören düzenlendi. 

Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan, şehidin akrabaları, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin cenazesinin ambulanstan alınarak katafalka taşınmasıyla başlayan tören bir dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Yapılan konuşmaların ardından dini vecibelerin yerine getirildiği törende, şehidin törene katılan arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Düzenlenen törenin ardından Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi memleketi Mersin’e gönderildi.

Öte yandan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın eşi ile resmi nikah yaptığı, düğünü ise ertelediği öğrenildi.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler