YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düğün magandasına 18 yıl
Düğünde rastgele ateş açarak bir kadının ölümüne neden olduğu sanığa 18 yıl hapis
Düğün magandasına 18 yıl
20 Nisan 2010 / 20:54 Güncelleme: 20 Nisan 2010 / 20:57

Sakarya'da bir düğünde rastgele ateş açarak 2 çocuk annesi Necla Çetin'in ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 

Aynı davada tutuksuz yargılanan 4 sanık ise yasak silah taşımak ve bulundurmak suçlarından 10 ay 20 gün hapis cezası aldı. Ölen kadının babası Tekin Baysal, mahkemenin kararı hakkında, "Adalet yerini buldu. Karar, acımı dindirdi." şeklinde konuştu.
 

Haziran 2008'de Akyazı ilçesine bağlı Haydarlar Köyü'ndeki bir düğünde rastgele açılan ateş sonucu başından vurulan Necla Çetin'in (24) ölümüyle ilgili olarak, tutuklu yargılanan E.Y. ile tutuksuz sanıklar O.K., N.Ç., A.T. ve K.B., bugün karar duruşmasına çıktı.
 

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, sanık ve maktul yakınlarının avukatları, ölen Necla Çetin'in babası Tekin Baysal ile sanıkların yakınları katıldı.
 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık E.Y.'yi, olası kasıt altında düğün yerinde kalabalık ortamda ateş ederek Necla Tekin'in ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.
 

Tutuksuz sanıklar O.K., N.Ç., A.T. ve K.B. ise yasak silah taşımak ve bulundurmak suçundan 10 ay 25'er gün hapis cezasına çarptırıldı.
 

Ölen kadının babası Tekin Baysal, adaletin yerini bulduğunu belirterek, kararın, acılarını dindirdiğini söyledi.
 

2008 yılının haziran ayındaki olayda, Yalova'dan düğün için Akyazı ilçesi Dokurcun Beldesi Haydarlar Köyü'ne gelen Necla Çetin, rastgele açılan ateş sonucu başından vurularak hayatını kaybetmişti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler