YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düğün konvoyunda zincirleme kaza
Düğün konvoyunda zincirleme kaza
04 Mayıs 2014 21:25
Kastamonu’da düğün konvoyunda 6 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, 9 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’dan Taşköprü’ye gelin almaya giden düğün konvoyu, Taşköprü yolu 5’inci kilometresinde kaza yaptı. İddialara göre, sürücüsü henüz tespit edilemeyen 37 KD 547 plakalı aracın sürücüsü, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarında bekleyen yayalar Aydın Tonturoğlu (22), Mustafa Kızılkaya (31) ve Ali Yılmaz'a (48) çarptı. Daha sonra düğün konvoyunda seyreden araçlara çarpan 37 KD 547 plakalı aracın sürücüsü, zincirleme kazaya sebebiyet verdikten sonra araçtan inerek olay yerinden uzaklaştı.

6 aracın karıştığı zincirleme kazada Abdullah Bozkurt yönetimindeki 78 BE 301 plakalı otomobilin sürücüsü ile araç içerisindeki Asuman Bozkurt (26), Ayşe Bozkurt (42), Mehmet Bozkurt (16), Nurcan Bozkurt (25) ve Salih Kara (26) yaralandı. Ayrıca kazaya Davut Kırnaoğlu idaresindeki 37 PT 781, Ahmet Arslan yönetimindeki 37 SH 554, Onur Çelebioğlu idaresindeki 06 KF 412 ve sürücüsü belirlenemeyen 37 PS 423 plakalı araçlar da karıştı. Kazaya karışan araçlar, kullanılamaz hale geldi.

Kaza sonrası bazı araçlarda yangın tehlikesi yaşanırken, Kastamonu Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri tarafından LPG’li olan ve yangın tehlikesi yaşanan araçlara anında müdahale edilerek, olası bir facianın önünde geçilmiş oldu.

Kaza sonrası adeta olay yerinde can pazarı yaşandı. Çok sayıda ambulansın sevk edildiği kaza mahallindeki yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Etkili olan yağış, kaza yerinde ekiplerin çalışmasını güçlendirdi. Kaza nedeniyle yolda bir süre trafik aksadı. Araçların kaza yerinden kaldırılması sonrası yol, tekrar trafiğe açıldı. Kazaya sebebiyet verdiği öne sürülen 37 KD 547 plakalı aracın sürücüsü, emniyet güçleri tarafından her yerde aranıyor.Öte yandan, kazada ağır yaralan Abdullah Bozkurt ile Aydın Tonturoğlu’nun hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler