YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP, Ceylan Önkol için yürüdü
14 yaşındaki Ceylan'ı bir patlayıcının öldürdüğü kesinleşti. genelkurmay oradan havan atılmadı açıklaması yaptı. "Peki patlayan neydi?" sorusuna ise hala yanıt bulunamadı!
DTP, Ceylan Önkol için yürüdü
03 Ekim 2009 / 18:55 Güncelleme: 03 Ekim 2009 / 19:28

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van İl Örgütü, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde koyun otlatırken, atılan hava mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Ceylan Önkol için yürüyüş düzenledi. 
 

Öğlen saatlerinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Van Belediye Başkanlığı önünde toplanan ve çoğunluğunun kadın ile çocukların oluşturduğu kalabalık daha sonra Van Valiliği'ne doğru yürüyüşe geçti. Aralarında DTP Van Milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu kalabalık sık sık, 'Serok Apo' ve 'Katil devlet hesap verecek' şeklinde sloganlar attı. Partililer tarafından verilen pankart ve afişleri taşıyan çocuklar Van Valiliği'nin bulunduğu Beşyol Kavşağı'na kadar yürüdüler.   
  
Yapılan basın açıklamasının ardından tekrar geldikleri güzergahtan geri dönen partililer, çocuklara dağıttıkları pankart ve afişleri topladıktan sonra sessiz bir şekilde dağıldılar.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler