YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dram içinden dram çıktı
Kayseri'de önceki gün bir ev içerisinde kilitli kalan 3 çocuk polisi alarma geçirmişti
Dram içinden dram çıktı
30 Ekim 2009 / 21:59 Güncelleme: 30 Ekim 2009 / 21:59

Olay yerine gelen ekipler mahsur kalan 8, 7 ve 2,5 yaşlarındaki 3 çocuğu evin camından çıkartarak Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne götürmüştü. Çocuklar aynı gün anneleri Nurgül A.'ya teslim edilmişti. Anne Nurgül A., 13 yaşında ailesi tarafından zorla evlendirildiği, 2 çocuğunun babası olan nikahsız eşinin evi terk etmesinin ardından bir başkasıyla nikahsız yaşamaya başladığını söyledi. Bu kişiden de 1 çocuk sahibi olan genç kadın, adamın evi terk etmesinin ardından çaresiz kaldığını, kendisi ve çocuklarına komşularının baktığını söyledi. N.A., olay günü bunalıma girerek cam parçalarıyla bileklerini kestiğini, kanamayı durduramayınca da çocuklarını eve kilitleyip hastaneye gittiğini söyledi. Talihsiz kadın, "Sonuna kadar direnecek ve çocuklarıma bakacağım. Bize uzanacak bir yardım elini bekliyorum" şeklinde konuştu.

Kayseri'de önceki gün (28 Ekim Çarşamba) Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, 44. Sokak üzerinde bulunan 4 numaralı müstakil evde 3 çocuğun kilitli tutulduğu ihbarını alan polis ekipleri, hemen olay yerine ulaşmış ve çocukların ailesinin evde olmadığını tespit etmişti. 8 yaşındaki B., 7 yaşındaki S. ve 2,5 yaşındaki C. Atmaca polisler tarafından evin camından çıkartılarak Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmüştü.

"13 YAŞIMDA ZORLA EVLENDİRİLDİM"
Çocuklarını evde kilitleyip hastaneye gittiği belirtilen Anne Nurgül A'nın (23), bunalıma girip bileklerine kırık cam parçaları ile zarar verdiği ve kanamayı durduramayınca hastaneye gittiği öğrenildi. Çocuklarını aynı gün polisten teslim alan anne Nurgül A.'nın 13 yaşında ailesi tarafından zorla evlendirildiği ortaya çıktı.

"İKİ EŞİM DE BİZİ TERK EDİP GİTTİ"
Çocuklarını o gün evde yalnız bıraktığı için çok üzgün olduğunu belirten anne Nurgül A., "Başımdan iki evlilik geçti. İlk evliliğimi 10 sene önce 13 yaşındayken yaptım. Eşim bana resmi nikâh kıymadı çünkü yaşım küçüktü. Daha sonra da beni ve çocuklarını terk edip gitti. Ardından iyi olacağına inanarak ikinci bir evlilik yaptım. Ama o da bana resmi nikâh yapmadı. Zaten ben gündüzleri çalışıyordum, kendisi ise evde kalıp çocuklara bakmaya çalışıyordu. Ve bir süre sonra o da beni terk edip gitti" diye konuştu.

"SONUNA KADAR DİRENECEĞİM"
A., "Şu an yalnızım ve çocuklarımdan başka kimsem yok. 9 kardeşim var, babam ise annemin vefatından sonra ablamın yanına yerleşti. Ne beni, ne de torunlarını arayıp sorar. Ben de çocuklarıma bakmak zorunda olduğum için bir işe girip çalışamıyorum. Sadece komşularımın yardımı ile yaşıyorum. İlk evliliğimden olan 2 çocuğumun babası ve ikinci evliliğimden olan 1 çocuğumun babası bizi ne arıyor, ne de soruyor. Ama ben sonuna kadar direnecek ve çocuklarıma bakacağım" ifadelerini kullandı.

"YARDIM ELİ BEKLİYORUM"
Acılı anne, "Olayın gerçekleştiği, yani çocuklarımı evde yalnız bıraktığım gün, psikolojik bunalıma girerek kolumu cam kırıkları ile kestim. Daha sonra kan durmayınca hastaneye gitmeye karar verdim. Ama adli vaka gözü ile bakıp beni hapse atarlar korkusuyla uzun süre hastaneye giremedim. Artık bayılmak üzereyken hastaneye girip tedavi oldum. Zaten daha sonra da polis beni aradı ve çocukları alıkoyduğunu söyledi. Her şey bundan ibaret. Bize uzanacak bir yardım elini bekliyorum. Kiramı ve faturalarımı ödeyemedim. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum" şeklinde konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler