YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşlardan çıkanlar polisleri bile şaşırttı
Dolmuşlardan çıkanlar polisleri bile şaşırttı
09 Eylül 2013 09:47
Adana Asayiş Ekipleri Amirliğinin dolmuşlara yönelik yaptığı aramada üzerinde "kemik kıran", "alırım aklını" yazan sopa, kablo, sehpa ayağı ve bilardo sopası çıkması polisi bile şaşırttı.

 

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipler Amirliği ve Motosikletli Yunus Timleri tarafından bu yıl içerisinde toplu taşıma araçlarına yönelik 5 ayrı çalışma yaptı.

Toplu taşıma araçlarında delici, kesici ve yaralayıcı maddelerin bulundurulmasının önüne geçmek için yapılan çalışmada 4 merkez ilçede 119 toplu taşıma aracı kontrol edildi. Bu araçlarda yapılan aramalarda 28 sopa bulundu.

İlk kontrollerden sonra sopa sayısı azalsa da yine de toplu taşıma araçlarından sopa çıkmaya devam etti. Çıkan bazı sopaların üzerinde "kemik kıran", "aklını alırım" yazması ise polisi bile şaşırttı.

Toplu taşıma araçlarında sopanın yanı sıra sehpa ayağı, kablo, bilardo ıstakası çıkması da görenleri şaşkına çevirdi. Polis yaptığı uygulama sonucunda sopa çıkan toplu taşıma araç sürücülerine Kabahatlar Kanunu'ndan işlem yaparak 82 lira paraca cezası yazdı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler