YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcıların arkasından su döktü
Dolandırıcıların arkasından su döktü
12 Şubat 2014 09:58
Tarabya’da güpe gündüz 'Hastasın, sana yardımcı olacağız' diyerek yaşlı kadının evine giren 3 kadın dolandırıcı, bir bilezik ile 6 bin lira çalarak kayıplara karıştı.

Yaşlı kadının, dolandırıldığından habersiz, zanlıların arkasından su döküp uğurladığı öğrenildi.

Olay, dün Tarabya Ihlamur Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, bakkala gitmek için evden çıkan 67 yaşındaki Köçer Güven’in yanına gelen 3 kadın, “Biz de sana geliyorduk. Dün de geldik kapıyı açmadın. Sen bizi hatırlamadın galiba biz seni tanıyoruz. Sen hastasın. Biz sana yardımcı olmak istiyoruz” dedi. Dolandırıcı kadınların samimi davranışları karşısına aldanan Köçer Güven, kadınlarla beraber eve döndü. Eve giren dolandırıcı kadınlardan ikisi kadınla konuşarak, diğer kadın ise namaz kılarak yaşlı kadının güvenini kazanmaya çalıştı.

Bir süre kadınla sohbet eden dolandırıcılar, çantalarından çıkarttıkları bir bileziği yaşlı kadına vererek, “Senin ihtiyacın var. Biz sana yardımcı olmaya çalışıyoruz” dediler. Dolandırıcılardan biri yaşlı kadından bileziği, varsa diğer altınlarının yanına koymasını isteyerek evde bulunan bilezik ile nakit paranın yerini tespit etti. Dolandırıcı kadınlar evde bulunan nakit para ile bileziğe el sürerek, “böylece bu para bereketlenecek” diye yaşlı kadını kandırdılar. Yaşlı kadının yanında bir süre ellerinde gezdirdikleri altın ve bilezikleri geri bırakmış gibi yapan dolandırıcılar el çabukluğu ile yaşlı kadının yanında para ve bileziği çantalarına koydular.

Paranın bulunduğu yatak odasından yaşlı kadınla beraber çıkan dolandırıcılar bir süre daha kaldıkları evde su şişesine de ‘bereket olsun’ diye okuduklarını iddia ettiler. Dolandırıcılar evden ayrılırken ise yaşlı kadından okudukları suyu arkalarından dökmelerini istedi. Dolandırıldığından habersiz kadınların arkalarından su döken yaşlı kadın, kapıyı kapatarak evine girdi.

Bir süre sonra paranın olduğu yeri kontrol eden yaşlı kadın dolandırıldığının farkına vararak polise ve yakınlarına durumu bildirdi.

Dolandırıcı kadınların altın ve paraları aldığı yeri gösteren Koçer Güven “Bana seni tanıyoruz. Dün geldik evde yoktun. Senin hasta olduğunu biliyoruz. Sana yardım edeceğiz deyip beni kandırdılar. Evde beni oyalayarak para ve bileziği almışlar gittiklerinde arkalarında su dökmemi istediler. Bende su döktüm arkalarından. Onlar gittikten sonra dolandırıldığımı anladım” dedi.

Yaşlı kadının oğlu Serkan Güven ise, “’Evde Kuran okuttuk. Senin hasta olduğunu biliyoruz. Para topladık yardımları sana vereceğiz’ demişler. Biri namaz kılma bahanesi ile öbürleri de dualar okuyorum bahanesi ile kandırıyor. Paralara el sürme bahanesi ile kandırarak parayı alıyorlar” dedi.

Polis dolandırıcıların yakalanması için soruşturma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler