YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcı pişti oynarken yakalandı
Dolandırıcı pişti oynarken yakalandı
22 Ekim 2013 11:06
Adana'da 105 kişiyi dolandırdığı ileri sürülerek 8 yıl hapis cezasına çarptırılan bir kişi,kahvehanede pişti oynarken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü 4 Ekim 2006 tarihinde, oto pazarında araçlarını satmak isteyenlerle pazarlık yapıp anlaşma sağlayan, ertesi gün notere giderek otomobili satın alıp, çeşitli bahanelerle oyaladığı sahiplerine para ödemeden ortadan kaybolan Yasin B.'ye (49) yönelik operasyon başlattı.Adana başta olmak üzere Mersin, Gaziantep ve Hatay’dan hakkında polise yapılmış 105 şikayet dilekçesi bulunan Yasin B., polis tarafından Kocavezir Mahallesi'nde yakalandı.

Hükümlü hakkında 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, bir süre tutuklu yargılanan Yasin B. daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dava 2009 yılında sonuçlanarak Yasin B.'ye 8 yıl hapis cezası verildi.Yasin B. kararı bozmak için Yargıtay'a başvurdu ancak Yargıtay geçtiğimiz günlerde kararı onadı. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri, Yasin B.'yi bulmak için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda Yasin B.'nin Kocavezir Mahallesi'nde bir kahvehanede bulunduğu bilgisi geldi.Polis kahvehaneye şok baskın düzenleyerek, Yasin B.'yi "pişti" oynarken yakaladı. Hükümlü emniyete getirilerek işlemleri yapıldıktan sonra cezaevine gönderildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler