YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolandırıcı bu kez emniyetin telefonunu aradı
Dolandırıcı bu kez emniyetin telefonunu aradı
10 Eylül 2014 17:11
Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nü arayan ve kendisini aynı müdürlükte çalışan "Başkomiser Selim" olarak tanıtan dolandırıcı, sivil memurun "Burada o isimde biri yok, siz kimsiniz?" demesi üzerine telefonu kapattı.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nü arayan ve kendisini orada çalışan "Başkomiser Selim" olarak tanıtan dolandırıcı, sivil memurun "Burada o isimde biri yok, siz kimsiniz?" demesi üzerine, yanlış yeri aradığını anlayıp telefonu kapattı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü telefonunu arayan kişi, telefonu açan sivil memura, kendisini "Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan Başkomiser Selim" olarak tanıttı.

Sivil memurun, "Siz hangi birimde çalışıyorsunuz? Başkomiser Selim diye birini tanımıyorum" demesi üzerine, telefondaki kişi, "Ben Başkomiser Selim, Zonguldak'ta görev yapıyorum, beni nasıl tanımazsınız?" diye tepki gösterdi.

Benzer isimler kullanılarak aranan kişilerin dolandırıldığını bilen sivil memur, "Siz hangi numarayı aradığınızı biliyor musunuz? Burası İl Emniyet Müdürlüğü, burada o isimde biri yok, siz kimsiniz?" demesi üzerine, dolandırıcı telefonu kapattı.

Sonrasında bu numarayı yeniden arayan görevliler, telefona ulaşamadı.

Arayan şahsın tespiti ve yakalanması için çalışmalara başlandı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler