YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doktorların çabası yetmedi
Doktorların çabası yetmedi
08 Nisan 2010 23:55
Doktorların kalp masajı yaralıyı hayata bağlayamadı

Adıyaman Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen kazada ağır yaralanan ve kalbi duran şahsı hayata döndürmek için mücadele eden doktorların mücadelesi sonuç vermedi; yaralı hayatını kaybetti. 
 

Kaza Atatürk Bulvarı Mimar Sinan Kültür parkı karşısında meydana geldi. Abdullah Y. yönetimindeki 01 NB 727 plakalı otomobil valilik istikametinden Altınşehir istikametine giderken karşıdan karşıya geçen Mahmut Ariş'e (65) çarptı. 
 

Otomobilin çarptığı şahıs metrelerce ileriye savruldu. Kanlar içersinde yolun hemen kenarına düşen şahsa ilk müdahaleyi oradan gecen bir doktor yaptı. Olay yerine çağrılan ambulanstaki doktor ve diğer doktor kalbi duran yaralıyı tekrar hayata döndürmek için çaba içersine girdi. 
 

Yerde yatan ve kalbi duran şahsa dakikalarca kalp masajı yapan doktorların müdahalesinin ardından şahıs sedyeye alındı. Bayan doktor son kez sedyede de kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Fakat yapılan kalp masajları şahsı hayata döndürmeye yetmedi. Hayatını kaybeden şahıs 82. Yıl Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.  
 

Otomobil sürücüsü Abdullah Y. polis tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri kazanın olduğu yerde çalışmalarını sürdürürken, hayatını kaybeden şahıs ile ayakkabıların bulunduğu bölge arasında uzun bir mesafenin olduğu gözlerden kaçmadı. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler