YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğuma 10 gün kala öldü
Doğuma 10 gün kala öldü
17 Mart 2010 16:18
Talihsiz kadın önce karnındaki bebeği ardından hayatının kaybetti

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, doğum yapmasına 10 gün kalan kadın, yüksek ateş şikayetiyle kaldırıldığı hastanede önce karnındaki bebeğini, ardından da hayatını kaybetti.

Saruhanlı'nın Bedeller köyünde yaşayan bir çocuk annesi ve ikinci bebeğine 9 aylık hamile olan Nuray Çalışkan (36), yüksek ateş nedeniyle evinde fenalaştı. Eşi Hasan Çalışkan (38) tarafından Manisa Kadın Doğum Hastanesine kaldırılan Çalışkan'ın rahatsızlığının hamileliğe bağlı olmadığı belirlenerek, Manisa Devlet Hastanesine sevk edildi.

Manisa Devlet Hastanesinde muayene edilen Çalışkan, ertesi gün tekrar gelmesi istenerek eve gönderildi. Ertesi gün aynı hastaneye başvuran Çalışkan, gözlem altına alınmasından bir saat sonra yeniden fenalaştı. Doktorlar, Çalışkan'ın karnındaki bebeğin öldüğünü belirledi. Kısa süre sonra Nuray Çalışkan'ın da kalbi durdu. Bütün müdahalelere rağmen yaşama döndürülemeyen Çalışkan hayatını kaybetti.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, Manisa Devlet Hastanesinde önce karnındaki bebeğini, sonra da hayatını kaybeden Nuray Çalışkan'ın ölümünü şüpheli görmesi üzerine, ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için cesedini İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

İzmir'deki işlemlerin tamamlanmasının ardından Çalışkan'ın cenazesi köyünde kılınan cenaze namazının ardından, bebeğiyle birlikte toprağa verildi.

Manisa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ertan Özmen, hastadaki yüksek ateşle ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadığını, İzmir Adli Tıp Kurumundan gelecek olan rapor ile kesin ölüm nedeninin belirleneceğini bildirdi.
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler