YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu'da soğuk hava etkisini sürdürüyor
Doğu'da soğuk hava etkisini sürdürüyor
08 Aralık 2014 10:04
Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini sürdürüyor.

 

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, alçak basınç sisteminin etkisinde olan bölgede, sabah saatlerinden itibaren kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli değişikliğin beklenmediği bölgede, özellikle Iğdır ve Erzincan'da havanın yağmurlu olacağı belirtildi.

Gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan'da sıfırın altında 1, Erzurum, Kars, Ağrı ve Bitlis'te sıfır, Van'da 1, Iğdır ve Hakkari'de 3, Erzincan'da 4, Muş'ta 5 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklıklarının ise Ardahan ve Kars'ta 2, Ağrı'da 3, Erzurum'da 5,Muş'ta 6, Hakkari ve Bitlis'te 7, Iğdır ve Van'da 8, Erzincan'da 10 derece olması tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları da Ardahan'da 6, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 12, Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde 15, Konaklı Kayak Merkezi'nde 20, Kop Dağı'nda 22 santimetreye ulaştı.

Iğdır'da, gece saatlerinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Tuzluca ilçesine bağlı Lebi ve Alçalı köylerine ulaşım sağlanamıyor.

Vatandaşların durumu bildirmesi üzerine bölgeye İl Özel İdaresi ekipleri sevk edildi. Kar yağışının etkisini yitirmesinin ardından 2 greyderle yol açma çalışması başlatıldı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler