YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu'da kar esareti devam ediyor
Doğu'da kar esareti devam ediyor
07 Şubat 2013 09:31
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Bölgede 123 köyle ulaşım sağlanamıyor.

 

 
 
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı etkisini sürdürüyor.
 
Bölge illerinden Erzurum'da 92, Ağrı'da 19, Ardahan'da 11 ve Kars'ta 1 olmak üzere toplam 123 köy yolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
 
İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.
 
Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 10, Ardahan'da 9, Kars'ta 7, Erzincan ve Iğdır'da ise 0 derece olarak ölçüldü.
 
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da sıfırın altında 7, Ağrı'da sıfırın altında 5, Erzurum ve Kars'ta sıfırın altında 3, Erzincan ve Iğdır'da ise 5 derece olması tahmin ediliyor.
 
Bu arada, bölgede etkili olan kar yağışıyla birlikte kent merkezleri beyaz örtüyle kaplandı. Son ölçümlere göre kar kalınlıkları Ağrı'da 64, Ardahan'da 30, Kars'ta 23, Erzurum'da 18, Iğdır'da 2 ve Erzincan'da 1 santimetre.
 
Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları çığ tehlikesine karşı uyardı.
 
 
AA
 
Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler